Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Začněte sezónu s novým venkovním posezením!

Začněte sezónu s novým venkovním posezením!

Slunce už hřeje z plných sil, zahrady prokvétají a čas jakoby se rázem zastavil a vybízel k zaslouženému odpočinku. Můžete si jej vychutnat v zahradě, na balkóně či na terase – a třeba právě na novém venkovním posezení, se kterým začnete letošní sezónu.

K venkovním kratochvílím za krásného počasí patří kvalitní posezení, dobré jídlo a osvěžující drink. Svůj koutek v zahradě můžete s příchodem nové sezóny vylepšit celou řadou nových prvků, které vám po zimě dosloužily, anebo jste o jejich pořízení dosud neuvažovali. S letošní dovolenou v zahraničí to vzhledem ke stávající situaci nevypadá právě růžově, a tak nastává čas užít si volné dny třeba na terase u bazénu. Zkrášlit vám je může zbrusu nová dlažba, originální zahradní nábytek, pořádný gril a celá řada dalších příjemných doplňků.

Posezení s vůní dřeva

Řada z nás nedá na venkovní posezení ze dřeva dopustit. Baví nás jeho přirozenost, zajímavá kresba a opojná vůně. Navíc je to právě dřevo, které díky své přirozenosti splývá s okolní přírodou. K životu venku zkrátka dřevo odjakživa patří. Dřevěné dekory symbolizují teplo a klid, nikdy nás neomrzí, a to i potom, co získají svou patinu. Pokud se nechcete zdržovat s přílišnou péčí o dřevěný zahradní nábytek, vsaďte na elegantní a odolné teakové dřevo. Nábytek z tohoto druhu dřeva lze doplnit o polštáře z textilií se skleněnými vlákny. Tyto materiály původně vznikly pro přímořské domy, a tak výborně odolávají i našim náročným venkovním podmínkám. Snesou ostré slunce, prudký vítr i déšť.

Začněte sezónu s novým venkovním posezením!
Foto: ksassets.timeincuk.net

Bosky na terase

Stejně jako na zahradní nábytek se i na podlahu hodí zejména exotické dřeviny, jelikož jsou tvrdé a dobře odolávají vlhku. Jestliže si přejete, aby terasa stárla, nechte ji přirozeně zešednout. Pokud ale chcete, aby si exotické dřevo zachovalo svou původní barvu, natírejte jej pravidelně olejem. Jestliže máte raději dřevo z našich lesů a péče o dřevěnou podlahu vám nevadí, vyzkoušejte špalíkovou podlahu z dubu, která je díky letokruhům a přirozeným nedokonalostem opravdu originální volbou. Tato poněkud atypická dlažba je chráněna impregnací a navíc muže být ošetřena olejem. Na venkovní plochy se skvěle hodí i kompozitní materiály, které jdou od dřeva rozeznat jen stěží. Vyrábějí se z nejrůznějších směsí, které obsahují přírodní složky, tedy i dřevo, přičemž umělou složkou bývá polymerní pryskyřice. Venkovní plochy z těchto kompozitních materiálů výborně odolávají mrazu, vlhkosti a slunci a jejich původní barva zůstává stále pěkná. V neposlední řadě můžete vsadit i na WPC terasy z dřevoplastu, jejichž povrch je příjemný, bez třísek a na pohled připomíná vzhled dřeva. Také ty si vyžadují jen minimální údržbu. Zajímavým řešením pro vaši terasu se může stát i mrazuvzdorná keramická dlažba s jednoduchou péčí. Terasu z tohoto materiálu stačí zamést nebo postříkat vodou ze zahradní hadice. Pozadu pak zdaleka nezůstává ani beton, ze kterého se vyrábějí zajímavé napodobeniny například dubových či smrkových prken.

V rustikálním stylu

S dřevěnými podlahami nebo s těmi, které dřevo úspěšně imitují, si velmi dobře rozumí zahradní nábytek v tolik oblíbeném rustikálním stylu. Tento styl je totiž stylem maximální pohody a uvolněnosti. Charakteristický je pro něj dřevěný nebo proutěný nábytek, nahrubo opracované dřevěné trámoví, stylové svícny a lucerny, nápadité ubrusy a polštáře či mohutné prošívané sedáky, které zajistí maximální pohodlí při sezení nebo ležení. Nejen k posezení v rustikálním ruchu pak neodmyslitelně patří také krb nebo gril. Opravdových gurmánských zážitků tak jistě dosáhnete například s luxusním plynovým grilem z nerezové oceli s nízkou spotřebou plynu a rovnoměrným rozložením tepla po celé grilovací ploše.

Hýčkejte své tělo i duši

Po dobrém obědě je třeba dopřát si nějaký ten bohulibý pohyb. Ideálním zpestřením vaší zahrady by tak měl být bazén či vířivka. S takovým výdobytkem mnohem snadněji oželíte letošní dovolenou u moře. Nejlepší terasa je zkrátka ta u vody. Když ji zdokonalíte vířivkou, prodloužíte si koupací sezónu až do pozdního podzimu.

To samé platí o bazénu. Ať už vsadíte na klasický bazén nebo přírodní jezírko, vaší zahradě už nebude chybět vůbec nic. Snad jenom stálost krásného počasí a dostatek opalovacího krému.

Začněte sezónu s novým venkovním posezením!
Foto: st.hzcdn.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock