Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Pořiďte si bezúdržbovou terasu

Pořiďte si bezúdržbovou terasu

Konečně k nám dorazily slunečné dny a s nimi i čas strávený prací na zahradě nebo odpočinkem na terase. Každý tak po náročném dni jistě ocení relax na terase, která se bez naší péče obejde. Jako skvělá volba se tak jeví bezúdržbová terasa z dřevoplastu, která nám může nabídnout ještě celou řadu pozitivních vlastností.

Bezúdržbová terasa z dřevoplastu

Realizace terasy z dřevoplastu je sázkou na jedničku. V jejím případě totiž odpadá pravidelná péče zahrnující jakékoliv ošetřující nátěry. Vděčí za to dokonalému materiálu, ze kterého je vyrobena. Ten se označuje jako WPC (Wood-Plastic Composite) a představuje kompozitní materiál na bázi dřeva a plastového polymeru. Podle doporučení odborníků je přitom ideálním dřevoplastem ten s obsahem 60% namletého dřeva a 40% ekologického polymeru. Právě obsah druhého zmíněného prvku pak zajišťuje odolnost terasy vůči dešti, sněhu i slunečnímu záření. Taková terasa také na rozdíl od té z kamene nebo z betonu v létě nepálí a v zimě neklouže.

Další výhody dřevoplastu

Dřevoplastová prkna, z kterých je terasa složena, mají i další pozitiva. V prvé řadě je jejich povrch maximálně bezpečný – je protiskluzový a bez třísek. Díky odolnosti vůči povětrnostním podmínkám, plísním i dřevokaznému hmyzu může nabídnout také vysokou životnost. Na rozdíl od dřevěných prken neztrácejí ta dřevoplastová svou původní barvu, a tak jsou stále jako nová. Přirozená krása dřevěného povrchu v nich tedy zůstává zachována, přitom jsou však eliminovány veškeré nežádoucí vlastnosti dřeva.

Terasy z dřevoplastu  na výsluní

Tento typ teras je sice označován za bezúdržbový, bez občasného ometání se však neobejde. Pokud vám při grilování spadne na terasu z dřevoplastu žhavý oharek, stačí ji pak – bez obav ze změny barevného provedení – přebrousit. V případě mastných fleků zase otřít mokrým hadrem. Tohle je však oproti požadavkům dřevěných teras zanedbatelný detail. Není se tedy čemu divit, že se právě terasy z dřevoplastu dostávají v posledních letech na výsluní. Jejich vysoce kvalitní a ekologický kompozitní materiál má zkrátka co nabídnout.

Pořiďte si bezúdržbovou terasu

Využití dřevoplastových desek

Dřevoplastové desky mají široké využití, a tak se nemusejí omezovat jen na prostor teras či balkonů. Své uplatnění najdou také na zahradních cestičkách, na schodech, v zimní zahradě či při stavbě plotu. Využití však najdou i tam, kde byste jinak použili klasická dřevěná prkna. Obzvlášť oblíbené je uplatnění dřevoplastových prken v těsném okolí jezírek a venkovních bazénů, protože ani vliv chlorované vody nenarušuje jejich původní barevný ráz.

Montáž dřevoplastové terasy

Montáž terasy z dřevoplastových desek je vcelku nenáročná. Vruty se nepoužívají, a tak nedochází k porušení povrchu. Namísto nich se používají spojky neboli klipy skryté v mezeře mezi prkny, s jejichž pomocí se prkna instalují na podkladní rošt. Pro bezproblémovou montáž vyvýšené terasy nebo terasy na kopci se přitom doporučuje využití rektifikačních terčů, se kterými se prkna položí snadno, rychle, přesně a bez nutnosti dokonalého vyrovnání podkladu. Při pokládce lze vybírat mezi plnými nebo dutými prkny, která bývají nabízena hned v několika barevných variantách.

Jak je tedy patrné, nabízí dřevoplastová terasa celou řadu praktických i estetických výhod, v jejichž čele je dlouhá životnost, barevná stálost a minimální péče.

Štítky: terasa tipy a triky
Zdroj: www.woodplastic.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock