Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Letní dům v korunách stromů

Letní dům v korunách stromů

Summerhouse Solviken je dům napůl schovaný v korunách stromů na strmém svahu. Dvanáct ocelových sloupů zvedá dům ze země a vytváří dojem, že dům téměř pluje v listech. Architektům se podařilo na nemožném místě vytvořit dům, který zcela zapadá do okolí i přes velmi strmý terén.

Dva samostatné dětské pokoje sousedí a otevírají se do společně sdíleného pokoje. K dětským pokojům náleží i společná koupelna, která je odděluje od hlavní dvoulůžkové ložnice. Ta je vybavena vlastní šatnou. Uprostřed domu je otevřený obývací pokoj s kuchyní, jídelnou a krbem na dřevo. Prostorná vstupní hala sousedí s komorou a prádelnou. Interiéry jsou zařízeny v příjemném minimalistickém stylu. Najdeme zde dřevěné podlahy, bílé stěny a stropy. Stěny oddělující obývací prostor a ložnice mají dřevěné obložení. Hlavní myšlenkou Summerhouse Solviken je harmonické soužití s okolní přírodou. Měkký, světle zelený gauč a pokojové rostliny skvěle zapadají do stylu zařízení a komunikují s přírodou kolem domu. Příroda vstupuje do interiéru vzrostlými stromy, které okny nakukují dovnitř. Právě zvýšená poloha domu zesiluje její úžasné výhledy a distancuje ji od sousední ulice.

Přirozené barvy a prostorná terasa

Z úrovně ulice vede k domu dlouhé schodiště. Je to jediná cesta z ulice k domu. Schodiště vede na terasu, která spojuje tři rohy domu. Hlavní vchod je na straně velké terasy, která obklopuje dům a v létě se z ní stává plnohodnotný prostor pro trávení volného času. Podlaha na terase je vyrobena z rovnoběžných dřevěných lamel, které plynule přecházejí do svislého konce vnějších stěn. Dřevo přiléhá ke sklu, ze kterého jsou vyrobeny velké posuvné balkonové dveře.

Terasa s výhledem do korun stromů slouží jako venkovní jídelna
Terasa s výhledem do korun stromů slouží jako venkovní jídelna
Foto: Peo Olsson

V souladu s přírodou

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem, jakož i jednu ze tří ložnic, lze otevřít na terasu pomocí velkých posuvných skleněných dveří. Přirozené barvy byly výchozím motivem pro celkový vzhled projektu. Fasádní desky, balkonové zábradlí a viditelné části nosné konstrukce jsou zasazeny do tlumených zelených odstínů, aby dům ladil s okolní zelení. Fasádní obložení je ošetřeno teplým přírodním tónem a rámy dveří a oken jsou z hliníku v černé barvě.

Přečtěte si také

Bungalovy na klíč

Bydlíte podle svých představ? Pokud se nad touto otázkou více zamyslíte, odpověď bude nejspíše záporná. Možná jste se těšili, že důchodové dny strávíte zahradničením na své vlastní zahrádce. Nebo…

Skrytá moderna uprostřed stromů

Zdánlivě jednoduchý plán nabízí prostřednictvím řady strategických prvků několik malých soukromých zákoutí k relaxaci, zatímco design ukazuje zajímavou složitost celého projektu. Pozornost na detail v interiéru navrženém na míru, převážně v dubu, přispívá k lehkosti, která je umocněna deseti metry otevíratelných skleněných dveří situovaných na jih s výhledem na moře. Projekt Summerhouse Solviken je úspěšným přírůstkem do prakticky zastavěné Mölle podél pobřeží poloostrova Kulla ve Švédsku. Architekti přesvědčili obec o projektu, který nabídl moderní zástavbu, aniž by zasahovala do sousedních míst.

Z ložnice vidíte přímo do přírody. Každé ráno můžete pozdravit veverku, která poskakuje v korunách stromů. Blízko domu je jasně slyšet ptačí zpěv a pocit bezpečí umocňuje objetí mezi zbarveným listím a kmeny vzrostlých stromů. Právě umístění mezi stromy napomohlo ochránění domu před vlivy počasí.  

Foto: Peo Olsson
Zdroj: www.johansundberg.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Řešení, která budou slušet malé zahradě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock