Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům na kraji obce

Dům na kraji obce

Kontrast barev i materiálů. Neobvyklé tvary, ale také propojenost celého objektu. Nejen těmito prvky se vyznačuje tento krásný rodinný dům v jedné české obci. Čím dalším nás může zaujmout?

Dům je hrou barev i tvarů

Unikátní rodinný dům nacházející se na kraji obce Kostelec u Křížků z rukou architektonického studia NEW HOW architekti, se vyznačuje svým neotřelým designem. Tento dům je velmi fascinující. Ať už skrze svou hru s barvou i tvary – nebo třeba skrze akceptaci lokality, v níž je stavba umístěna. Hmota domu je ve formě kompaktních geometrických tvarů, jež vychází z lichoběžníků. Pozemek, na němž se dům nachází, je v části obce na pomezí konce asfaltové a začátku polní cesty, což svým obyvatelům zajišťuje dostatek klidu a soukromí.

Z čeho je dům postaven?

Z pozemku je dokonalý výhled do okolní přírody. Nejen proto architekti udělali část fasády prosklenou, přičemž na tuto část navazuje částečně krytá terasa. Jde o jakousi cestičku, která spojuje dům s altánem, který je na západní straně pozemku. Aby se i zde dosáhlo originality, vymysleli atypický altán ze dřeva s výrazným nátěrem v oranžové barvě. V altánu najdeme síť, houpačku i posezení pro hosty. Tutéž oranžovou barvu můžeme mimo jiné vidět i na domě samotném.

Dům na kraji obce

Obvodové stěny domu jsou z cihelných tvárnic, stropy tvoří železobeton, střešní konstrukce je ze dřeva. Vnější plášť domu byl obložen smrkovým dřevem, jež bylo napuštěno černým olejem, který dřevu dodal požadovanou barvu. Nika se vstupem do domu je v kontrastní oranžové barvě. Interiér je pak ve světlých tónech. Jako detaily zde slouží historizující detaily, které prostoru dodávají na charakteru.

Dispoziční řešení domu

Co se týče dispozice domu, ta je řešena oddělením jednotlivých funkčních zón podle podlaží. Přízemí domu slouží jako společenský prostor skládající se z obývacího pokoje, jídelny a kuchyně. Nachází se zde i technické prostory. V horním podlaží je klidová zóna obyvatel, jež slouží primárně obyvatelům tohoto domu. K ubytování hostů slouží objekt nacházející se v severní části pozemku, kde je i sklad.

Jak jsme již řekli, interiér tohoto domu se nese ve světlých tónech, které jsou jakýmsi kontrastem k tmavému zevnějšku této stavby. Kromě stěn či kuchyňské linky v bílé barvě zde najdeme i světle hnědé podlahy. Kontrast pak můžeme vidět například ve formě výraznějších jídelních židlí. Tak jako je tomu u exteriéru, i uvnitř domu najdeme oranžové prvky, které zle slouží jako kontrast. Ať už na již zmíněných židlích, nebo v koupelně ve formě obkladu ve sprše.

Zdroj: www.newhow.archi

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock