Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Prázdninový dům inspirovaný srbskou architekturou

Prázdninový dům inspirovaný srbskou architekturou

Prázdninový dům, který může zároveň sloužit i k dlouhodobému pobytu čtyřčlenné rodiny. Přesně takto lze charakterizovat tento dům stojící v srbském městě Alibunar, který nám svým vzhledem může na první pohled připomínat stodolu. A čím je tento dům o rozloze 150 metrů čtverečních výjimečný?

Tento prázdninový dům vypadá na první pohled jako stodola. Je to právě díky jeho obdélníkovému půdorysu a klasické sedlové střeše, která ladí k tmavě šedé cihlové fasádě. Celý dům se skládá z přízemí, patra a terasy, která slouží jako předěl mezi domem a zahradou. Jejím úkolem je spojit oba tyto celky tak, aby na sebe plynule navazovaly. A na co dalšího se architekti ze studia Modelart Arhitekti zaměřili?

Dostatek místa pro společné trávení času

Základním požadavkem při projektaci a stavbě domu bylo přání, aby mohla rodina trávit svůj volný čas spolu. Proto v přízemí domu najdeme velké společné prostory, které jsou pro setkávání rodiny přímo ideální. V patře jsou k nalezení místa, která poskytnou obyvatelům domu dostatek soukromí. Společenská část v přízemí se skládá z obývacího pokoje a jídelního koutu. Kuchyně je oddělena, s jídelní částí ji spojuje barový pult, který může posloužit stejně dobře jako stůl k víkendovým snídaním. Poslední místností, kterou v přízemí najdeme, je ložnice, k níž patří vlastní koupelna.

Prázdninový dům inspirovaný srbskou architekturou

V patře najdeme místo na odpočinek

V patře se nachází tři ložnice, které spojuje společný galerijní prostor, koupelna a salonek. Jak si můžeme všimnout, dům je plný geometrických tvarů, nejen co se týče obdélníkového půdorysu. Architekti říkají, že tyto prvky jsou inspirovány tradiční srbskou architekturou. Z obývacího pokoje se můžeme dostat do zahrady, která rodině poskytuje další prostor pro trávení volného času. Z domu vychází 9 metrů dlouhá terasa, která slouží jako spojovací prvek domu a zahrady. Díky velkým zaskleným plochám se do domu dostává spousta přirozeného denního světla.

Hra s geometrickými tvary

Celý interiér na nás působí elegantně. Je to zejména díky použitým materiálům a hře s tvary. V interiéru najdeme čisté linie, jemné barvy, lesklé plochy, ale i kontrasty. V podkrovních pokojích najdeme na míru dělaný nábytek, který je vestavěn podle sklonu střechy, tak aby nic nepřišlo nazmar. Jako největší kontrast v domě může působit bílá lesklá kuchyňská linka, která kontrastuje oproti černému barovému pultu a pracovní desce.

Štítky: rodinný dům
Zdroj: modelart.rs

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock