Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Několik rad pro všechny, kteří milují bydlení ve stylu Provence

Několik rad pro všechny, kteří milují bydlení ve stylu Provence

Není divu, že se bydlení ve stylu Provence těší stále větší oblibě. Velká levandulová nebo slunečnicová pole, příroda, ale i typické kamenné domy, stojící na každém kousku tohoto místa. Kdo tam byl, jistě si to zamiloval a rád by si kousek této atmosféry přenesl i k sobě domů. Proto vám přinášíme několik rad, jež by vám mohli pomoci.

1. Do tohoto stylu jistojistě patří kámen. Ať už jako součást nějaké dekorace nebo přímo kamenná zeď. Nejčastější je kombinace kamene se dřevem. To bývá využito jak na nábytek, tak i na podlahy nebo třeba i strop.

2.Provence neznamená kýč a přeplněnost. Ačkoliv je tento styl nesmírně útulný, vše je dokonale promyšlené tak, aby toho bylo tak nějak „akorát“.

4. Do Provence patří i květinové a romantické motivy. I kdyby to mělo být hlavně na dekorativních polštářcích.

5. Provence je o barvách. Sice ne o těch nejvýraznějších, ale v těch pastelových máme velkou možnost výběru. Nejčastěji jde o modrou a levandulovou (připomínka levandule), dále také zelená a žlutá. Samozřejmě nesmí chybět ani bílá.

Několik rad pro všechny, kteří milují bydlení ve stylu Provence

6. Do interiéru patří venkovský a „ošoupaný“ nábytek. I překlad Provence je francouzský venkov. Proto se nemusíte bát ani renovace starého nábytku. Natřete truhlu po babičce barvou, poté je trochu obruste a získáte tím hezký stolek nebo místo na ložní prádlo.

7. Do Provence neodmyslitelně patří i květiny. Spousta květin.

Styl dobře doplňují textilie. Polštářky, přehozy, závěsy, ubrusy. Klidně i v již zmíněných květinových vzorech.

8. Provence nevyužívá jen uzavřených úložných prostor, ale i otevřených polic a regálů, na nichž lze skladovat nádobí, ale i drobné dekorace. Hezky může vypadat i vertikální zahrada, pokud bude její konstrukce ze dřeva – třeba na výsadbu bylinek.

9. Na osvětlení je u tohoto stylu kladen velký důraz. Jde o jeden z mála prvků, které mohou celý design místnosti více oživit. Vybírejte nejčastěji z kousků s patinou. Dále vsadíte na jistotu se zlatou a měděnou barvou.

10. Romantické milovnice vany na nožičkách zajásají. Provence je velmi romantický styl, což znamená, vana v tomto tvaru je více než vítaná. A okolo nesmí chybět pěkná hromádka měkkých ručníků a sklenička dobrého vína.

Štítky: provence styl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock