Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Francouzská venkovská rezidence

Francouzská venkovská rezidence

O Francouzích je známo, že mají styl, eleganci a umění jim není cizí. V interiérovém designu to není jinak a jejich cit pro krásu a historii se v něm krásně snoubí. Francouzské bydlení často kombinuje rustikální styl s modernou a nebojí se experimentovat ani s barvami. Dnes si představíme dům, který je ukázkou toho, jak takové spojení starého s novým může vypadat. A jestli se to povedlo? Posuďte sami.

Rezidence o které je dnes řeč se nachází ve francouzském městečku Chaumot nedaleko Paříže. Stavba původně vypadala trochu jinak. Bylo potřeba provést celkovou rekonstrukci a uzpůsobit tak dům moderním potřebám majitelů. Rekonstrukce byla provedena v roce 2017 a probíhala pod taktovkou talentované francouzské architektky Gommez-Vaëz.

Přírodní kámen jako základ stavby

Stavba je svými materiály typická pro francouzský venkov. Použitým materiálem v konstrukci stavby je přírodní kámen, doplněný o cihlu. Při návrhu rekonstrukce se architektka opírala o historii stavby a místo, ve kterém se dům nachází. Z vnějšího pohledu je budova opravená, nově omítnutá, ale stále zapadá do místní krajiny. Uvnitř se zachovaly ručně opracované trámy, které byly zkontrolovány, obroušeny a ponechány jako připomínka historie domu.

Prostor domu uvnitř je velkorysý. Bílá výmalba a světlá podlaha tento dojem ještě umocňují. V přízemní části domu se nachází obývací pokoj s kuchyní a jídelní částí. Do přízemí je možné vstoupit hned několika vchody. Jedním z nich jsou posuvné dveře přímo na zahradu. Obývací pokoj tak může sloužit v letních dnech jako otevřený prostor, přirozeně navazující na exteriér. Vzdušnost místa tvoří i velké množství oken přivádějících dostatek denního světla a vysoké stropy.

Francouzská venkovská rezidence

Typicky francouzská záležitost

Za povšimnutí stojí kuchyně, která je velká, prostorná, opatřena ostrůvkem a střídají se v ní materiály vysokého lesku ve zvláštním modro-zeleném odstínu, masivní dřevo a bílá pracovní deska. Příjemně působí i židle u jídelního stolu, barevně každá jiná. Typicky francouzskou záležitostí je vestavěná skříň s dvířky s dřevěnými lištovými výplněmi.

Podkroví domu pak náleží soukromým prostorám určeným ke spaní a odpočinku. Nachází se zde několik ložnic, které slouží návštěvám. V domě jsou také dvě koupelny. Jedna z nich je opatřena klasickou vanou a dvěma umyvadly, druhá má k dispozici prostornou sprchu.

Architektka si při návrhu hrála s materiály, volila hlavně přírodní prvky a také se vzory a jemnými barvami. Stěžejním tónem je čistá bílá barva, nesoucí se celým interiérem.

Zdroj: agv-architecte.fr

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock