Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Francouzská venkovská rezidence

Francouzská venkovská rezidence

O Francouzích je známo, že mají styl, eleganci a umění jim není cizí. V interiérovém designu to není jinak a jejich cit pro krásu a historii se v něm krásně snoubí. Francouzské bydlení často kombinuje rustikální styl s modernou a nebojí se experimentovat ani s barvami. Dnes si představíme dům, který je ukázkou toho, jak takové spojení starého s novým může vypadat. A jestli se to povedlo? Posuďte sami.

Rezidence o které je dnes řeč se nachází ve francouzském městečku Chaumot nedaleko Paříže. Stavba původně vypadala trochu jinak. Bylo potřeba provést celkovou rekonstrukci a uzpůsobit tak dům moderním potřebám majitelů. Rekonstrukce byla provedena v roce 2017 a probíhala pod taktovkou talentované francouzské architektky Gommez-Vaëz.

Přírodní kámen jako základ stavby

Stavba je svými materiály typická pro francouzský venkov. Použitým materiálem v konstrukci stavby je přírodní kámen, doplněný o cihlu. Při návrhu rekonstrukce se architektka opírala o historii stavby a místo, ve kterém se dům nachází. Z vnějšího pohledu je budova opravená, nově omítnutá, ale stále zapadá do místní krajiny. Uvnitř se zachovaly ručně opracované trámy, které byly zkontrolovány, obroušeny a ponechány jako připomínka historie domu.

Prostor domu uvnitř je velkorysý. Bílá výmalba a světlá podlaha tento dojem ještě umocňují. V přízemní části domu se nachází obývací pokoj s kuchyní a jídelní částí. Do přízemí je možné vstoupit hned několika vchody. Jedním z nich jsou posuvné dveře přímo na zahradu. Obývací pokoj tak může sloužit v letních dnech jako otevřený prostor, přirozeně navazující na exteriér. Vzdušnost místa tvoří i velké množství oken přivádějících dostatek denního světla a vysoké stropy.

Francouzská venkovská rezidence

Typicky francouzská záležitost

Za povšimnutí stojí kuchyně, která je velká, prostorná, opatřena ostrůvkem a střídají se v ní materiály vysokého lesku ve zvláštním modro-zeleném odstínu, masivní dřevo a bílá pracovní deska. Příjemně působí i židle u jídelního stolu, barevně každá jiná. Typicky francouzskou záležitostí je vestavěná skříň s dvířky s dřevěnými lištovými výplněmi.

Podkroví domu pak náleží soukromým prostorám určeným ke spaní a odpočinku. Nachází se zde několik ložnic, které slouží návštěvám. V domě jsou také dvě koupelny. Jedna z nich je opatřena klasickou vanou a dvěma umyvadly, druhá má k dispozici prostornou sprchu.

Architektka si při návrhu hrála s materiály, volila hlavně přírodní prvky a také se vzory a jemnými barvami. Stěžejním tónem je čistá bílá barva, nesoucí se celým interiérem.

Zdroj: agv-architecte.fr

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock