Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Ve stylu francouzského venkova

Ve stylu francouzského venkova

Dnes společně nahlédneme do interiéru ve stylu francouzského venkova, který působí něžným i historickým dojmem. Tento půvabně zařízený byt v sobě příjemně snoubí prvky romantického francouzského venkova i honosného koloniálního stylu. Každá místnost je zde do detailu vyšperkovaným prostorem, jemně podtrženým paletou těch nejkrásnějších pastelových barev. Pojďme se po špičkách podívat, jak úchvatně se tu asi bydlí...

Romantické barvy a motivy

Tento byt luxusně vyvedený ve stylu francouzského venkova myslí na detaily, a tak je od ložnice až po toaletu posetý jemnými romantickými motivy. Ty působí decentním a nevtíravým dojmem, takže se zdaleka nemusí jednat o bydlení výhradně pro dámy. Romantická růžová barva je zde příhodně nahrazena fuchsiovou barvou, která se promítá na posteli v první ložnici, na pohovce v kuchyni, ale také v barvě sklenky či řezaných alstromérií v kuchyni. Velmi působivé je pak využití jemné modré a fialové barvy, jež přímo odkazuje na provensálský nádech celého obydlí. Modré a fialové odstíny prohřívají převážně bílý interiér a dodávají mu dotek luxusu. Nad volně stojící vanou s historickými nožičkami v první koupelně tak spatříte dva pásy levandulového lemování oddělené bílými obklady. Celkový něžný ráz pak v první i v druhé koupelně propojují tapety s jemnými květinovými vzory. Druhé koupelně a toaletě vládne na pohled příjemná kávová barva, druhá ložnice je laděna do krémové. Polštářky v krémové barvě jsou umně namíchány s těmi s květinovými motivy. Květy se objevují i na typicky venkovském volně stojícím umyvadle u toalety.

Něžný i historický styl interiéru

Zatímco jsou některé místnosti v tomto půvabném bytě laděny do jemného provensálského stylu, ostatní předvádějí okázalý historický styl. Přesto jako by si však tyto dva styly vždy navzájem propůjčily některý ze svých prvků. Zatímco tak bílá kuchyně se šedými obklady i polstrováním židlí působí převážně provensálsky, ukazuje na odiv i historický lustr nebo zdobenou nohu stolu. Také židle jako by si snad designéři vypůjčili přímo ze zámku. Naproti tomu je zase možné v druhé koupelně nebo obývacím pokoji v historickém duchu najít řadu romantických prvků.

Ve stylu francouzského venkova

V časech dávno minulých si libuje také postel v první ložnici, především pak její zdobené čelo. Pozadu nezůstává ani vintage noční stolek a lampa. Historický styl jakoby ze zámku zdůrazňuje i působivý křišťálový lustr, který se ve své proměně opakuje také v první koupelně. A rovněž všechny komody, ze kterých je cítit vůně starých časů. Podobně jako ze zajímavých šedých obkladů u kuchyňské linky.

Zatímco v těchto místnostech proniká historický styl jen po špičkách a v převážně bílé barvě, v obývacím pokoji už dýchá naplno. Tmavé dřevěné obložení, majestátní police na knihy a suvenýry z cest, obrazy, hodiny, ale také ozdobné nohy stolů, vydatně polstrovaná křesla a pohovka jako symbol pohodlí obývacího pokoje – to všechno dává této místnosti ráz koloniálního stylu.

Obývací pokoj v sobě skrývá i pohodlné místo na práci a také milý hudební koutek s piánem, jenž ještě více zdůrazňuje majestátní duch místnosti. Prostor obývacího pokoje je přirozeně propojený se zbytkem bytu. Jeho majestátnost se tak pomalu rozmělňuje v dalších pokojích, ve kterých je zase o něco více jemných a romantických prvků.

Ve stylu francouzského venkova

Úchvatná hra s detaily

Velkou devízou tohoto bytu ve stylu francouzského venkova je precizní hra s detaily, s barvami a úžasný cit pro jejich kombinaci. Díky tomuto umění designérů mohou v jednom bytě svorně pobývat křišťálové lustry, malovaná umyvadla, proutěné košíky, robustní křesla i mnoho dalšího, co se zde tak umně spojilo v jediný honosný celek.

Ačkoliv v bytě najdete celou řadu na pohled velmi působivých doplňků včetně polštářků, obrázků, sošek, váz, různých dóz, luceren, svícnů a knih, všimněte si, že celý interiér i přesto volně dýchá. Doplňky jsou totiž voleny střídmě a dobře rozesety po jednotlivých pokojích. Vzdušnosti celého interiéru pak nahrávají také umně umístěné tapety a velká honosná zrcadla, která, jak je známo, dokážou interiér opticky zvětšit.

A tímto už naše prohlídka po bytě ve stylu francouzského venkova končí. Nebo byste si snad přáli zůstat tu napořád?

Štítky: provence styl
Zdroj: kidesign.com.ua

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock