Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jedinečný loftový byt

Jedinečný loftový byt

Tento krásný loftový byt, který najdeme v budově postavené koncem devatenáctého století, požadoval při své rekonstrukci individuální přístup i velmi neobvyklá řešení. Bylo to kvůli pozici domu, jenž se nachází v zóně památkové ochrany.

Byt s přiznanou střešní konstrukcí

Práce na tomto bytě se ujalo architektonické studio CUNS, které při práci se zadanými podmínkami vytvořilo naprosto úžasný loftový byt, který uctívá původní historickou stopu místa a současně začíná zcela novou kapitolu bydlení.

Prostor bytu byl navržen tak, aby byl co nejvíce otevřený. Všechny stěžejní prvky interiéru jsou tak vystaveny na odiv a umocňují celkový dojem z místa. Dominantními prvky bytu jsou zejména přiznané dřevěné střešní konstrukce a původní výška prostoru, která zůstala zachována. Dostatek přirozeného denního světla proudí do bytu skrze velké množství oken, což v kombinaci s bílými plochami stěn a stropů prostor opticky zvětšuje.

Jedinečný loftový byt

Obývací pokoj jako prostor pro relaxaci

Hlavním prostorem bytu je otevřená kuchyně, která tvoří jakýsi předěl mezi společenskou a soukromou částí bytu. Kuchyně je tak spolu s kuchyňským ostrůvkem místem, kde se kromě vaření mohou trávit příjemné chvíle s přáteli při posezení u něčeho dobrého a sklenky vína. Pokud majitel zatouží po větším pohodlí, může se usadit do závěsné houpací sítě. K hlavnímu odpočinku slouží obývací pokoj, kde najdeme pohodlné variabilní sedačky podobné sedacím vakům, které spolu s rozkládacími křesly tvoří hlavní prostor pro trávení volného času.

Velkou roli v interiéru hrají zemité odstíny a klasické materiály. Cihlové obklady na stěnách dokonale souzní s podlahou z borového dřeva, přičemž část podlahy v kuchyni tvoří tmavě šedé dlaždice s nepravidelným povrchem.

Zdroj: www.cuns.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Odvážný obývací pokoj s trávou

JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ CELÉHO BYTU

Interiér se zaoblenou kuchyní

Rodinná rezidence ze 16.století

PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁLY, ŠPIČKOVÝ DESIGN A DOKONALÉ ZPRACOVÁNÍ

Interiér Opava

Sledujte nás

Nejčtenější články

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock