Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jedinečný loftový byt

Jedinečný loftový byt

Tento krásný loftový byt, který najdeme v budově postavené koncem devatenáctého století, požadoval při své rekonstrukci individuální přístup i velmi neobvyklá řešení. Bylo to kvůli pozici domu, jenž se nachází v zóně památkové ochrany.

Byt s přiznanou střešní konstrukcí

Práce na tomto bytě se ujalo architektonické studio CUNS, které při práci se zadanými podmínkami vytvořilo naprosto úžasný loftový byt, který uctívá původní historickou stopu místa a současně začíná zcela novou kapitolu bydlení.

Prostor bytu byl navržen tak, aby byl co nejvíce otevřený. Všechny stěžejní prvky interiéru jsou tak vystaveny na odiv a umocňují celkový dojem z místa. Dominantními prvky bytu jsou zejména přiznané dřevěné střešní konstrukce a původní výška prostoru, která zůstala zachována. Dostatek přirozeného denního světla proudí do bytu skrze velké množství oken, což v kombinaci s bílými plochami stěn a stropů prostor opticky zvětšuje.

Jedinečný loftový byt

Obývací pokoj jako prostor pro relaxaci

Hlavním prostorem bytu je otevřená kuchyně, která tvoří jakýsi předěl mezi společenskou a soukromou částí bytu. Kuchyně je tak spolu s kuchyňským ostrůvkem místem, kde se kromě vaření mohou trávit příjemné chvíle s přáteli při posezení u něčeho dobrého a sklenky vína. Pokud majitel zatouží po větším pohodlí, může se usadit do závěsné houpací sítě. K hlavnímu odpočinku slouží obývací pokoj, kde najdeme pohodlné variabilní sedačky podobné sedacím vakům, které spolu s rozkládacími křesly tvoří hlavní prostor pro trávení volného času.

Velkou roli v interiéru hrají zemité odstíny a klasické materiály. Cihlové obklady na stěnách dokonale souzní s podlahou z borového dřeva, přičemž část podlahy v kuchyni tvoří tmavě šedé dlaždice s nepravidelným povrchem.

Zdroj: www.cuns.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

MODERNÍ A ZÁROVEŇ PRAKTICKÁ KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock