Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní statek ve Skotsku

Moderní statek ve Skotsku

Moderní statek, který své současné podobě vděčí architektům ze studia Hen & Crask Edinburgh, najdeme ve skotském North Berwicku, města ležícího na východ od Edinburgu. Jeho převážně bělostný interiér oživuje souhra světlého dřeva a pastelových barev.

Prostor a styl

Hlavní devizou statku je vzdušnost, světlost, prostor a styl. Převaha bílé barvy tu dává plně vyniknout šedé a černé, které jsou použity decentně a s vkusem. Své místo zde má i dřevo s příjemnou světlou texturou. Eleganci interiéru dodávají hřejivé kožešiny, kusové koberce, ale také početné závěsné lampy. Zajímavým rozptýlením interiéru jsou atypická moderní křesla. Prostor opticky zvětšuje prosklená zábrana podél schodiště.

Útulné bydlení na statku

Každá místnost je zařízena jen tím nejdůležitějším, ozvláštňuje ji minimum bytových doplňků. Ty jsou voleny v naprostém barevném souladu se zbytkem interiéru. V jídelně zaujme především kusový černobílý koberec, který vymezuje prostor pro dřevěný jídelní stůl a lavici, s kterými jemně kontrastují moderní bílé židle ladící se závěsnými lampami. Dvě moderní křesla jsou tu takovou třešničkou na dortu. Hezky i prakticky pak působí velká křídová tabule. Kuchyně je vyvedená v čistě bílé barvě, o to víc zazáří výhled do zahrady rámovaný velkým francouzským oknem. Ani tady nechybí designové stoličky a křeslo. Závěsné lampy se proměnily do černé barvy.

Moderní statek ve Skotsku

Obývací pokoj, do kterého velkým oknem proudí dostatek světla ze zahrady, už dává barvám větší prostor. Tmavou barvu konferenčních stolků příjemně rozbíjí oranžové akcenty textilií na světle šedých sedačkách. Minimalistické zařízení pokoje dává vyniknout jednotlivým kusům nábytku i skromným dekoracím.

Chvíle pro relaxaci

Strop v ložnici ozvláštňují nápaditě zavěšené žárovky. Tady obzvlášť platí, že v jednoduchosti je krása. Komfortní kontinentální postel v tmavě modré barvě doplňuje jednoduchý noční stolek a textilie v šedé. Koupelně pak dodává elegantní ráz jednoduchá volně stojící vana, ale také dvojice umyvadel a kulatých zrcadel. Také tady vládne bílá barva, která projasňuje i všechny ostatní místnosti.

Zdroj: www.henandcrask.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

MODERNÍ A ZÁROVEŇ PRAKTICKÁ KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Moderní dům s výhledem na řeku

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock