Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nadčasový minimalistický interiér

Nadčasový minimalistický interiér

Klasický slovinský dům prošel proměnou. Z původního dvoupodlažního domu je minimalistické bydlení pro vícegenerační rodinu. Design interiéru sází na neutrální barvy v kombinaci s černou a použitím dřevěných lamel. Díky tomu vzniklo spojení, kde je černá příjemným osvěžením a nepůsobí ponuře.

Představovaný dům má dobrých 100 metrů čtverečních užitné plochy. Dům je typicky rozdělený na společné a soukromé prostory. V přízemí je velký otevřený prostor, ve kterém je kuchyně s obývacím pokojem a jídelnou, ideální pro společné trávení volného času a jedna ložnice s pracovnou. V patře jsou dvě koupelny, ložnice a dětské pokoje. Architekti svým usílím změnili interiér typického domu do ducha dnešní doby. Naslouchali svým klientům, plnili jejich přání a požadavky. Svými nápady a umem změnili typicky slovinský dům na nadčasové bydlení s odpovídajícími požadavky. Sázkou na jistotu byla paleta neutrálních barev se dřevem a černou, která je pomyslnou tečkou v celém designu interiéru.

Schodiště jako dekorační prvek

Dřevěné schodiště, které odděluje obytnou část domu od chodby, bylo částečně uzavřeno dřevěnými lamelami - prvkem, který se v celém domě objevuje jako designový prvek. V obývacím pokoji je využit prostor pod schody jako ůložný sytém s dostatkem místa pro ukládání věcí a opticky se sloučil se stěnou. Úložné prostory jsou základem každého minimalistického interiéru, aby bylo místo na všechny věci, které se právě nepoužívají. V obývacím pokoji dominuje vestavěný krb z černého kovu, který je jedním z černých designových doplňků v interiéru. Do jinak jasného a vzdušného interiéru přinesla černá určitou ostrost. Také kuchyně je černá s přísně definovaným rytmem, vypadá velmi klasicky, téměř monumentálně.

Nadčasový minimalistický interiér
Foto: Matic Škarabot

Jasný i rafinovaný design

V patře jsou tři ložnice a dvě koupelny. Poslední jmenované jsou skutečné vizuální skvosty: první v kombinaci mramor-černá; druhá ve dřevě a bílé. Pozornost si zaslouží i minimalistické kování, splachovací kování a nadčasově navržené sanitární výrobky, které dodávají koupelnám skutečný asketický luxus. Byl vytvořen domov s velkou dávkou pozornosti k detailům, použitým materiálům i celé kompozici, která se liší od klasických slovinských interiérů.

Takto byl vytvořen dům, který ve své pozornosti k detailům, materiálům a kompozici uniká stereotypu klasického slovinského bydlení. Dům je skvostný nejen z estetického hlediska, ale také z praktického: jasný a rafinovaný design interiéru bude silným výchozím bodem pro nevyhnutelné úpravy s postupem času. Hotový interiér domu je přesně to, co klienti chtěli. Je vzdušný, nadčasový a vysoce funkční. Architekti navrhli domov pro typickou slovinskou rodinu, která může sledovat televizi z pohodlného gauče i z kuchyně, v klidu si číst i hostit návštěvu.

Foto: Matic Škarabot
Zdroj: od-do arhitektura (Škarabot Matic, Žmavc Aleš) www.od-do.si

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock