Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nadčasový minimalistický interiér

Nadčasový minimalistický interiér

Klasický slovinský dům prošel proměnou. Z původního dvoupodlažního domu je minimalistické bydlení pro vícegenerační rodinu. Design interiéru sází na neutrální barvy v kombinaci s černou a použitím dřevěných lamel. Díky tomu vzniklo spojení, kde je černá příjemným osvěžením a nepůsobí ponuře.

Představovaný dům má dobrých 100 metrů čtverečních užitné plochy. Dům je typicky rozdělený na společné a soukromé prostory. V přízemí je velký otevřený prostor, ve kterém je kuchyně s obývacím pokojem a jídelnou, ideální pro společné trávení volného času a jedna ložnice s pracovnou. V patře jsou dvě koupelny, ložnice a dětské pokoje. Architekti svým usílím změnili interiér typického domu do ducha dnešní doby. Naslouchali svým klientům, plnili jejich přání a požadavky. Svými nápady a umem změnili typicky slovinský dům na nadčasové bydlení s odpovídajícími požadavky. Sázkou na jistotu byla paleta neutrálních barev se dřevem a černou, která je pomyslnou tečkou v celém designu interiéru.

Schodiště jako dekorační prvek

Dřevěné schodiště, které odděluje obytnou část domu od chodby, bylo částečně uzavřeno dřevěnými lamelami - prvkem, který se v celém domě objevuje jako designový prvek. V obývacím pokoji je využit prostor pod schody jako ůložný sytém s dostatkem místa pro ukládání věcí a opticky se sloučil se stěnou. Úložné prostory jsou základem každého minimalistického interiéru, aby bylo místo na všechny věci, které se právě nepoužívají. V obývacím pokoji dominuje vestavěný krb z černého kovu, který je jedním z černých designových doplňků v interiéru. Do jinak jasného a vzdušného interiéru přinesla černá určitou ostrost. Také kuchyně je černá s přísně definovaným rytmem, vypadá velmi klasicky, téměř monumentálně.

Nadčasový minimalistický interiér
Foto: Matic Škarabot

Jasný i rafinovaný design

V patře jsou tři ložnice a dvě koupelny. Poslední jmenované jsou skutečné vizuální skvosty: první v kombinaci mramor-černá; druhá ve dřevě a bílé. Pozornost si zaslouží i minimalistické kování, splachovací kování a nadčasově navržené sanitární výrobky, které dodávají koupelnám skutečný asketický luxus. Byl vytvořen domov s velkou dávkou pozornosti k detailům, použitým materiálům i celé kompozici, která se liší od klasických slovinských interiérů.

Takto byl vytvořen dům, který ve své pozornosti k detailům, materiálům a kompozici uniká stereotypu klasického slovinského bydlení. Dům je skvostný nejen z estetického hlediska, ale také z praktického: jasný a rafinovaný design interiéru bude silným výchozím bodem pro nevyhnutelné úpravy s postupem času. Hotový interiér domu je přesně to, co klienti chtěli. Je vzdušný, nadčasový a vysoce funkční. Architekti navrhli domov pro typickou slovinskou rodinu, která může sledovat televizi z pohodlného gauče i z kuchyně, v klidu si číst i hostit návštěvu.

Foto: Matic Škarabot
Zdroj: od-do arhitektura (Škarabot Matic, Žmavc Aleš) www.od-do.si

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Interiér Praha-Klánovice

Z garáže kanceláře

Rekonstrukce přízemí domu

Provence mezi betonem a sklem

Dům na kopci

MODERNÍ DESIGN KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Dům LO ztělesňuje nomádského ducha svého majitele

Perníková chaloupka

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock