Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům s interiérem z betonu

Dům s interiérem z betonu

Čtyřčlenná rodina toužila po místě, kde bude radost bydlet. A to dalo vzniku tomuto nenápadnému a elegantnímu domu v bratislavských Rusovcích z rukou architektonického studia plusminusarchitects. A jak to už bývá, majitelé jsou s konečným výsledkem nadmíru spokojeni. A vy? Líbí se vám interiér, kde velkou roli hraje zejména beton?

Krásný dům, ale i zahrada

Majitelé domu, ale i jejich děti mají společnou lásku ke sportu a pohybu obecně. Proto není divu, že je součástí pozemku i velký zahradní bazén, kde může rodina jak plavat, tak i relaxovat. Pohybu svědčí i okolí domu, kde si mohou členové domácnosti zaběhat v krásné přírodě nedaleko Čunovských jezer. Pro zábavu zase rodině slouží ping pong nacházející se v místě, kde se dělí noční část domu s tou denní (na kryté terase).

Interiér domu s betonem

Interiér celého domu je laděn do příjemných odstínů šedé barvy spolu s černou a bílou. K vyvážení této palety barev zde slouží zejména dřevěné prvky, jichž si můžeme všimnout na podlahách i nábytku z masivu. Jak jsme říkali již v úvodu, velkou roli v tomto interiéru má i beton, jejž najdeme na stropech, ale i na stěně v obývací části domu. Zde se beton na stěnách střídá s dřevem na podlaze, což spolu s prosklenou stěnou a sklem u vnitřních příček domu a na zábradlí u schodů tvoří unikátní dojem.

Kombinace těchto materiálů dala vzniku čistého a kompaktního prostoru s nádechem industriálního designu. Interiér domu nás nepřestává udivovat svojí vzdušností a prostorností – co se týče velikosti pokojů, tak i výšky stropů.

Dům s interiérem z betonu

Dům je velmi prostorný

V domě se nachází čtyři ložnice – hlavní ložnice pro rodiče, dva dětské pokoje pro děti a pokoj pro hosty. Dále pak tři koupelny, jídelna s kuchyní, obývací pokoj, garáž, technická místnost a šatna. Všechny tyto prostory jsou v přízemí domu, první patro patří pracovně majitele, který nad svojí prací tráví mnoho času, a proto potřeboval svůj prostor, kde se bude moct zavřít a dělat na tom, na čem potřebuje.

Pozemek je poměrně rovinatý, proto na něm nebyl problém postavit bazén. Na zahradě kolem domu najdeme mimo jiné i upravený trávník, decentní flóru i prostor pro pěstování bylin, který je chráněn gabionovým plotem. K trávení letních večerů pospolu slouží přístřešek na konci pozemku, kde je i letní kuchyň a malý prostor po posezení.

Zdroj: www.plusminusarchitects.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dětský pokoj, Praha

Rodinný dům s velkou terasou v Plzni

Obývací pokoj v Hřibojedech

Ložnice pro ASKO

Kuchyně v Brně

Refresh Litoměřice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Dům na kopci s úžasným výhledem

Rodinný dům na dně zavřeného lomu

Modulární dům ve stylu anglického venkova

Malý dřevěný dům vsazený do zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock