Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům s interiérem z betonu

Dům s interiérem z betonu

Čtyřčlenná rodina toužila po místě, kde bude radost bydlet. A to dalo vzniku tomuto nenápadnému a elegantnímu domu v bratislavských Rusovcích z rukou architektonického studia plusminusarchitects. A jak to už bývá, majitelé jsou s konečným výsledkem nadmíru spokojeni. A vy? Líbí se vám interiér, kde velkou roli hraje zejména beton?

Krásný dům, ale i zahrada

Majitelé domu, ale i jejich děti mají společnou lásku ke sportu a pohybu obecně. Proto není divu, že je součástí pozemku i velký zahradní bazén, kde může rodina jak plavat, tak i relaxovat. Pohybu svědčí i okolí domu, kde si mohou členové domácnosti zaběhat v krásné přírodě nedaleko Čunovských jezer. Pro zábavu zase rodině slouží ping pong nacházející se v místě, kde se dělí noční část domu s tou denní (na kryté terase).

Interiér domu s betonem

Interiér celého domu je laděn do příjemných odstínů šedé barvy spolu s černou a bílou. K vyvážení této palety barev zde slouží zejména dřevěné prvky, jichž si můžeme všimnout na podlahách i nábytku z masivu. Jak jsme říkali již v úvodu, velkou roli v tomto interiéru má i beton, jejž najdeme na stropech, ale i na stěně v obývací části domu. Zde se beton na stěnách střídá s dřevem na podlaze, což spolu s prosklenou stěnou a sklem u vnitřních příček domu a na zábradlí u schodů tvoří unikátní dojem.

Kombinace těchto materiálů dala vzniku čistého a kompaktního prostoru s nádechem industriálního designu. Interiér domu nás nepřestává udivovat svojí vzdušností a prostorností – co se týče velikosti pokojů, tak i výšky stropů.

Dům s interiérem z betonu

Dům je velmi prostorný

V domě se nachází čtyři ložnice – hlavní ložnice pro rodiče, dva dětské pokoje pro děti a pokoj pro hosty. Dále pak tři koupelny, jídelna s kuchyní, obývací pokoj, garáž, technická místnost a šatna. Všechny tyto prostory jsou v přízemí domu, první patro patří pracovně majitele, který nad svojí prací tráví mnoho času, a proto potřeboval svůj prostor, kde se bude moct zavřít a dělat na tom, na čem potřebuje.

Pozemek je poměrně rovinatý, proto na něm nebyl problém postavit bazén. Na zahradě kolem domu najdeme mimo jiné i upravený trávník, decentní flóru i prostor pro pěstování bylin, který je chráněn gabionovým plotem. K trávení letních večerů pospolu slouží přístřešek na konci pozemku, kde je i letní kuchyň a malý prostor po posezení.

Zdroj: www.plusminusarchitects.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Bioplynová stanice do vašeho domova

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock