Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Funkční beton s býčkem ve znaku

Funkční beton s býčkem ve znaku

V současné době se v interiérech čím dál tím více hlásí o slovo beton. Začalo to pohledovým betonem na stropech a příčkách, načež se přidaly betonové stěrky a keramické dlažby. Společnost betonio posouvá tento trend ještě dál. Z funkčního betonu totiž vyrábí nábytek a bytové doplňky. Jak ale sám její majitel Jan Puttner říká, nedělá dekoraci, ale opravdové funkční kusy.

Jemné i robustní výrobky z funkčního betonu

Charakter výrobků firmy betonio odpovídá jejímu logu, na kterém je znázorněn býček. Ten byl vytvořen podle svého předobrazu z jeskyně Pekárna v jižní části Moravského krasu. Sám Jan Puttner se jím nechal inspirovat, což vysvětluje slovy: „Býček má milé telecí oko, zároveň je však vytrvalý a silný. Stejně jako výrobky betonio, které si drží osobní proporce, jsou jemné a přitom robustní.“ Další symboliku lze spatřit v místě, odkud nástěnná malba pochází. To lze totiž najít necelý kilometr od lomu cementárny, jejíž cement firma betonio používá.

Plně funkční beton, nikoliv pouhá dekorace

Praktická stránka funkčního betonu se v tomto případě nepodřizuje estetické. Výrobce tak beton netlačí tam, kde pro svou funkci potřebuje nadstandardní zacházení. Tam, kde by jeho užívání bylo nepříjemné. Soustředí se výhradně na výrobu plně funkčních kusů, nikoliv pouhopouhých dekorací. A nenahrazuje tradiční materiály v těch případech, kdy mají ve všem kromě vzhledu navrch.

Funkční beton s býčkem ve znaku

Co náš beton umí?

Beton z dílny firmy betonio v sobě spojuje celou řadu kvalit, díky nimž je opravdu specifickým výrobkem na trhu. Už slovní spojení funkční beton vlastně shrnuje, co tenhle beton umí. Konkrétně se jedná o beton vysokých užitných vlastností (HPC high performance concrete), ze kterého vznikají výrobky s minimem pórů. Tento vysokohodnotný beton nabízí hned několik vylepšených vlastností, mezi něž patří zejména pevnost, trvanlivost, kvalita povrchu či odolnost vůči pronikání tlakové vody. Funkční beton z dílny firmy betonio navíc nutně nevyžaduje povrchovou úpravu, jelikož jeho hutná struktura sama o sobě zamezuje pronikání a následnému usazování případných nečistot. Především z důvodu zafixování povrchu, který při výrobě vznikl jako volná hladina, dochází však přece jen k ošetření povrchů výrobků. Používají se k tomu osvědčené přípravky od firmy Hebau. Sám Jan Puttner k tomu dodává: „Při návrhu betonové směsi jsem využil všechny používané složky pro výrobu HPC a znalosti nabyté praxí i studiem materiálového inženýrství na Fakultě stavební VUT v Brně. Dosažení vysoké pevnosti hotových výrobků dokládá minimální síla stěn 10 mm.“

truhlík beton
truhlík beton

Výrobky z funkčního betonu

Paleta výrobků firmy betonio zaujme svou různorodostí. Poslední novinkou je polička Ponte o velikosti 260x300 mm, retrofit na LACK z Ikey. „Pasuje na šrouby pro LACK, když už někoho tato omrzí. Tvar poličky je inspirován průběhem ohybového momentu v konzole.“ Těžiště produkce tvoří vybavení koupelen. „Betonu vlhkost nevadí, přesto si vysoce ceníme bezkonkurenčních a osvědčených hygienických vlastností sanitární keramiky,“ říká majitel. Ten už pro své zákazníky chystá i zbrusu novou skříňku pod keramické umyvadlo o rozměrech 600x400x400 mm, se kterou bude nabídka vybavení do koupelny kompletní. Další novinkou pak bude lampička otočná na magnetu ve stylu Drukov T 203/1. Nabídka sortimentu však zahrnuje ještě celou řadu zajímavých výrobků z funkčního betonu. Podobu tohoto materiálu tak na sebe vzaly například galerky se zrcadlem, domovní schránky, magnetické nástěnky, balkonové truhlíky, svítidla nebo zásobníky na mýdlo či toaletní papír. Mnohé pak jistě pobaví velice originální betonový stojan na slunečník.

Grafický beton

Nejen architekty pak zaujme nabídka membrán pro výrobu grafického betonu (graphic concrete) podle vlastního užitného vzoru. Touto technologií vznikají libovolné obrazy na betonových površích. Toho je docíleno místním zpomalením tuhnutí povrchové vrstvy betonu a následným vymytím cementového tmele z této vrstvy, takto dojde k obnažení zrn kameniva. Požadovaného vzoru je pak dosaženo kontrastem povrchu s obnaženým kamenivem a hladkým povrchem normálně ztvrdého betonu v bednění. Betonové povrchy tak mohu být zatraktivněny fotografiemi či libovolnými geometrickými motivy. Tyto pak nacházejí uplatnění při designovém ztvárnění od betonových solitérů přes obklady stěn a designové plotové desky po celé fasády.

Pro více informací o jednotlivých produktech stačí navštívit webové stránky společnosti betonio, firmy specializující se na výrobu vysoce kvalitních výrobků z funkčního betonu a s býčkem ve znaku.

Štítky: beton v interiéru
Zdroj: PR článek společnosti

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock