Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Luxusní betonová vila uprostred přírody

Villa NEO House - jako socha vytesaná z kamene
Villa NEO House - jako socha vytesaná z kamene

Na první pohled působí vila umístěná na okraji lesního pozemku stroze, puristicky, až militaristicky. Vyrostla nedaleko Hamburku a chrání si vlastní soukromí, spojuje krásy lesa s moderním bydlením.

Vchod situovaný do průniku tří masivních betonových bloků, dokonale zamezuje zvědavým pohledům kolemjdoucích proniknout do interiéru vily. Rezidence s neuvěřitelnou užitnou plochou 484 metrů čtverečních vytváří kontrast s okolní krásou lesa. Z přístupové cesty připomíná spíše strohý bunkr. Nepoznáte, že jde o moderní vzdušnou vilu s plnou světla.

Dvoupatrová vila leží jako umělecké dílo na podstavci z přírodního kamene. Samotný vzhled stavby formuje tvar písmene L. Tuto formu vymezuje pozemek a zároveň tak dává prostor pro krytou venkovní terasu s bazénem. "Jako socha vytesaná z kamene, puristická a moderní vila, která abstraktně přepisuje klasické pravidla: pro nesrovnatelný pocit života uprostřed přírody." popisují dílo architekti Querkopf Architekten.

Villa NEO House spojuje krásy lesa s moderní architekturou
Villa NEO House spojuje krásy lesa s moderní architekturou
Foto: Frank Löschke

Moderní Villa Neo

Klíčovým faktorem při procesu bylo vytvoření sochařské estetiky, která by byla zdrženlivě moderní a poskytovala panoramatický výhled a maximální kontakt s okolím v přízemí. Touto formou bylo dosaženo plynulé propojení exteriéru s vnitřní částí domu. Společenská část domu je přímo propojena s exteriérem nejen vizuálně, ale i fyzicky - odsunutím pohyblivé fasády lze dosáhnout propojení prostoru obývacího pokoje a jídelny s venkovní terasou, která dále přechází za do zahrady. Výsledkem je budova skládající se ze dvou kvádrů uložených na příč. Paleta stavebních materiálů byla zredukována na beton, kámen, ocel a sklo, jelikož okolní stromy dodávají budově potřebnou barevnost. "Neustále se měnící roční období, počasí a doba dne poskytují bezpočet venkovních i vnitřních světelných variací," říká architekt.

Okna od podlahy až do stropu zaplavují interiér světlem
Okna od podlahy až do stropu zaplavují interiér světlem
Foto: Frank Löschke

Pohledový beton v interiéru

Pohledový beton se v posledních letech těší stále větší oblibě nejen u architektů, ale i u běžných lidí. Pod tímto názvem se ukrývá beton, který je poznamenán bedněním, čímž vytváří určitou strukturu a více není upravován. Často se o něm hovoří jako o "syrovém" nebo "holém" betonu. Díky speciálním úpravám však pohledový beton splňuje ty nejvyšší technologické kritéria. Krásu drsného betonu třeba hledat v jeho podstatě, podobně jako oceňujeme neomítané cihlu nebo dřevo.

Všechno jsou to základní stavební materiály, bez kterých si už dnes neumíme představit stavbu, tak proč je neukázat v holé podstatě? Moderní architekturu v současnosti výrazně ovlivňuje minimalismus, který preferuje jednoduchost. A právě to je důvod, proč se pohledový beton stává stále více oblíbeným materiálem používaným jak v interiéru, tak i exteriéru.

Foto: Frank Löschke
Zdroj: www.querkopf-architekten.de

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock