Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dvoupokojový byt kde architekt nedělal žádné kompromisy

Dvoupokojový byt kde architekt nedělal žádné kompromisy

Architekti musí při navrhování téměř vždy dělat kompromisy mezi požadavky majitelů a vlastními představami, do kterých ještě vstupují technická omezení budov. Při tomto návrhu bylo výhodou, že architekt pracoval s bytem již od první skici bytového domu, který sám navrhoval.

Ve znamení minimalismu

Moderní a jednoduchý bytový dům ukrývá menší třípokojové byty, penthousy s velkými terasami na nejvyšším podlaží, ale zejména dvoupokojové byty, jakým je i tento. Zajímavé je, že na rozdíl od někdejších bytových domů, ve Viladomy nenajdete ani jeden byt stejný. Minimalistické řešení domu zdůrazňují velké zasklení bez parapetů, betonové omítky a skleněné zábradlí bez rámů.

Denní části dominuje výhled

První, co vás po vstupu do bytu zaujme, je výhled na blízkou historickou vilu a Centrum přes velké zasklení, které pocitově vtahuje exteriér do interiéru. Většina stěn v bytě odhaluje surový beton, který kontrastuje s dřevěnou podlahou a příjemným zařízením. Rohová krémová sedačka v obývací části je oddělena od kuchyně centrálním ostrůvkem černé barvy s matným povrchem. Ostrůvek zároveň slouží jako jídelní stůl s vyšším sezením. Místnost opticky zvětšuje tmavá zrcadlová zástěna umístěna za dřezem. Osvěžením celého prostoru je velký abstraktní obraz v kontrastu černé, žluté a bílé barvy. Přísnost místnosti změkčuje koberec s vyšším vlasem.

Dvoupokojový byt kde architekt nedělal žádné kompromisy

Betonové stěny a dubové parkety

Vstupní část bytu tvoří vestavěné šatní skříně se zabudovanou pračkou, které poskytují dostatek úložného prostoru. Koupelna v kombinaci šedého kamenného a matného bílého obkladu je zařízena jednoduše, nakonec zde není nic navíc zapotřebí. Přes celou šířku stěny přechází zrcadlo, které ji opticky zvětšuje a prosvětluje.

"Syrové betonové stěny nemá v oblibě každý, ale v tomto případě skvěle zapadají do konceptu návrhu. V kombinaci s dubovými parketami a dalšími použitými materiály vytvářejí příjemnou atmosféru, "vysvětluje svůj názor architekt.

Funkčnost na každém centimetru

Noční zóna v bytě je oddělena. V ložnici se nachází dvoulůžko s látkovým čelem. I v této místnosti je do zdi zabudovaná šatní skříň. Okno poskytuje výhled do centra města. Byt s nevelkou podlahovou plochou je řešen plně funkčně. Základní materiály: beton, dřevo a hladká sádrová omítka jsou doplněny černými a dřevěnými kusy nábytku, zrcadly a látkovými prvky.

Zdroj: www.bmxstudio.sk , foto: Vladimír Vereka

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock