Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Chata na skále s výhledem na jezero

Chata na skále s výhledem na jezero

Na tomto místě s úžasným výhledem na jezero se původně nacházela starší chatka, která bohužel nesplňovala požadavky současné doby. Proto se majitelé rozhodli pro její rekonstrukci, která měla za úkol tento 30 let starý prostor modernizovat tak, aby mohla návštěvníkům působit radost z pobytu ještě spousty let. K tomuto úkolu bylo pověřeno architektonické Studio Kamppari.

Chata na skále s výhledem na jezero

Tato chata se nachází na skalnatém žulovém hřebenu a jejím obyvatelům tak poskytuje krásný výhled na les i blízké jezero Saimaa ve Finsku. Chatu obklopuje velký borovicový les, proto má i ona sama fasádu z dřevěného obložení (které se skládá z vertikálně kladených palubek), díky kterému do svého prostředí dokonale zapadá.. Po vzoru tradičních finských srubů architekti postavili podkroví taktéž za pomoci borovicového dřeva, ošetřeného oxidem železa, které má za úkol rychlejší přírodní zabarvení dřeva. Stejného efektu se dosáhlo i u exteriéru, kde byl oxid použit též.

Interiér jako kombinace tradice s moderním designem

Malá nekrytá terasa je umístěna nad skalou, a díky své poloze poskytuje nezaměnitelný výhled na jezero, a zároveň rozšiřuje interiér chaty do krajiny. Navzdory tradičnímu vnějšímu vzhledu chaty je celý interiér překvapivě prostorný a moderní. Velká okna směřující na severní a jižní stranu přitahují přirozené denní světlo do většiny interiéru. Neupravené borovice jsou použityna stěny, podlahy i střešní trámy. Celý interiér je po designové stránce kombinací tradičních finských prvků, které jsou chytře spojeny s těmi moderními tak, aby nám zde nic nechybělo.

Štítky: chata / chalupa
Zdroj: studiokamppari.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Krb bez komínu? S biolihem ano!

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Bioplynová stanice do vašeho domova

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock