Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak vybrat pelíšek pro psa

Jak vybrat pelíšek pro psa

Nebudeme si nic nalhávat. Není žádný pes, který by neocenil pohodlnost lidské postele. Bohužel – do jedné postele se kromě vás, manžela a dětí pes už nevleze. Nehledě na to, že byste museli každý den převlékat všechny peřiny. Řešíte problém, jak vybrat ten nejlepší pelíšek pro svého čtyřnohého miláčka? My vám s tím pomůžeme.

Průměrný člověk stráví spánkem v posteli zhruba jednu třetinu svého života. Proto není divu, že pokud jde o nákup postele a matrace, snažíme se vybírat vždy jen to nejlepší. A víte, kolik času stráví spánkem váš čtyřnohý mazlíček? Dokonce dvě třetiny života. I proto byste neměli výběr správného psího pelíšku zanedbávat. I psí pelíšek může být v hezké barvě, z kvalitního materiálu a ladící se stylem zbytku interiéru. A výhoda pro vás – třeba se váš pejsek naučí využívat pelíšku jako primárního místa k odpočinku a vaši postel přejde bez povšimnutí.

Dostatek místa je nutností        

Znáte to. I kdybyste měli jen 160 centimetrů, budete radši za větší postel. To samé platí i u psů. I oni ocení, když se budou moct ve svém pelíšku pořádně protáhnout. Nehledě na to, že většina domácích psů spí natažených na zádech či boku a ne stočeni do klubíčka, jako spí psi venku. A jak velký by měl psí pelíšek být?
Před samotnou koupí pelíšku byste měli svého psa změřit. A to od špičky čumáku po spodní část ocasu a od vrcholu lebky k podlaze. Tímto zjistíte minimální rozměry pelíšku. Ty by se měly zvětšit o 25 procent, což je ideální velikost pro pohodlné natažení.

Jaký tvar pelíšku vybrat?

Tvar psího pelíšku by se měl odvíjet podle toho, v jaké pozici váš mazlíček spí. Obdélníkový pelíšek připomínající svým tvarem klasickou matraci je ideální pro psy, kteří rádi spí natažení. Pro psy, již spí stočení v klubíčku, je nejlepší kulatý či oválný pelíšek. A pro psy, kteří se rádi roztahují i točí, je vhodný větší pelech kulatého tvaru.

Jak vybrat pelíšek pro psa

I psi mohou mít zvláštní požadavky

Víte, že i psi mohou trpět různými ortopedickými problémy? Tito psi by měli mít pelíšek s matrací z paměťové pěny. Dbejte však na to, abyste koupili opravdovou matraci a ne povlak vycpaný drtí z této pěny. Pokud máte doma průvan, vyplatí se investovat do vyvýšeného pelíšku. Protože i ve vyhřátém bytě může u země hodně táhnout.  Pokud nechcete kupovat klasický pelíšek, můžete zvážit i koupi boudy, kterou lze umístit prakticky kamkoliv – ty novější a komfortnější jsou vybaveny třeba i polstrovaným čalouněním.

Na co nezapomínat

Nesmíme zapomínat na to, že pes netráví v pelíšku jen dobu, po kterou spí, ale i čas, kdy třeba jen leží a pozoruje okolí. To však pelíšek odnáší nahromaděnými chlupy a nečistotami. Proto musíme myslet na to, aby se dal pelíšek dobře vyčistit. Deky lze po vyjmutí vyprat v pračce, to samé platí i o matraci. Jestliže se pelíšek do pračky nevleze, zvažte různé vložky či deky, jež vyprat půjdou. Opravdu velké pelechy můžete nechat vyčistit i v čistírně. Psy, které trápí inkontinence (většinou se jedná o starší psy), ocení voděodolnou podložku v prodyšném pratelném potahu.

To, jak dobře se budeme cítit, ovlivňuje mimo jiné i kvalita spánku. Jinak tomu není ani u našich čtyřnohých mazlíčků. Občas je lepší zainventovat do pelíšku, který vydrží i několik let, než kupovat každý rok nový.

Zdroj: charleychau.com, www.beautifullygifted.co.uk, www.styletails.com,

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock