Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům pro pár spisovatelů a jejich kočky

Dům pro pár spisovatelů a jejich kočky

V poklidné brooklynské čtvrti Windsor Terrace v New Yorku vzniklo díky profesionálům ze studia BFDO Architects naprosto luxusní bydlení pro pár spisovatelů, kteří jsou milovníky knih a umění, ale také dvou roztomilých kočičích kamarádek. Jak se asi všem čtyřem bydlí v řadovém domku plném knih?

Barvy, luxus a vědění

Interiér řadového domku se díky nápaditým architektům uzpůsobil přání jeho nových vlastníků. Sálá z něj barevná hravost, cit pro detail, odvaha experimentovat i dát na odiv osobitý vkus. Srdcem samotného interiéru jsou přitom knihy a umění. Tak proč tyto skvosty skrývat za sklem nebo ve skříních? Právě otevřenost a vzdušnost, to jsou hlavní kvality řadového domku v Brooklynu, městě, kde se mimo jiné narodil například slavný spisovatel Joseph Heller.

Staré i nové časy

Zařízení domku jde ruku v ruce s moderní dobou, přesto v něm velkou roli hraje historický styl. Právě jemu interiér vděčí za neobyčejně přitažlivou duši. Z původního domu přitom architekti zachovali borovicové podlahy, starožitný kabinet v jídelně, zábradlí i kliky ke dveřím. Dotek starých časů je patrný také v případě půvabných lustrů, retro křesel či zrcadel. Dokonalým skvostem je volně stojící vana s historickými nožkami. Celek plný historických akcentů spoludotvářejí zajímavě řešené vchodové dveře, lavička na chodbě a všudypřítomné obrazy s krásnými rámy.

Dům pro pár spisovatelů a jejich kočky

Místo pro umění i kočičí hry

Cílem architektů bylo vytvořit krásné místo pro psaní, sebevzdělávání, nabírání inspirace a zasloužený odpočinek. Velký prostor tak dostaly knihy, obrazy a různé sošky, ani dvě kočičí kamarádky si ale vůbec nemusí stěžovat. Zatímco policový systém táhnoucí se přes celou stěnu obývacího pokoje až do jídelny slouží pro knihy a umělecké předměty, jeho horní část je uzpůsobena pohybu kočičích obyvatel. A jsou tu dokonce i kočičí dvířka a průlezy mezi patry domu. Kočky se tak docela nečekaně mohou zjevit i v ložnici.

Knihy, kam se podíváš

Jak už to u spisovatelů bývá, knihy je tu možné nalézt i v kuchyni, v jídelně, v pokoji pro hosty nebo v malé, ale zajímavě řešené domácí kanceláři. Perlou tohoto domu je však knihovna velkorysých rozměrů, která stylem perfektně ladí s ostatním vybavením obývacího pokoje. Některé z výklenků knihovny totiž mají zadní stěny v barvě cukrového melounu, a tak si perfektně rozumí se vzorovaným kobercem a růžovým sofa.

Dům pro pár spisovatelů a jejich kočky

S výhledem do zahrady

Zatímco jsou kočky královnami všech místností tohoto skvostně zařízeného řadového domku, do suterénu mají vstup zakázán. V jeho části se nachází menší tělocvična a pokoj pro hosty. Dá se odtud i vejít na zahradu. O pauzách mezi psaním na ni lze i shlížet z balkonu, který má zas o něco blíže k moderní době.

Vnitřek však působí jako vystřižený ze starých časů a všechno tu dýchá krásou, vyrovnaností a věděním.

Zdroj: www.barkerfreeman.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock