Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Šedá kuchyně nemusí být nudná

Šedá kuchyně nemusí být nudná

Na první pohled nenápadná, na druhý si ji však zamilujete. O čem je řeč? O šedé barvě. Ta v interiéru bez jakéhokoliv problému nahradí černou, ale i bílou barvu – a navíc vypadá nádherně. Možná vás překvapí, jak dominantní roli může šedá barva ve vašem bytě zastupovat. Ať už si o ní myslí každý své, jde o velmi elegantní a nadčasovou barvu.

Většina z nás se ráda obklopuje barvami, přesto však ve svých domácnostech narážíme hlavně na neutrální tóny, mezi něž kromě odstínů hnědé patří i šedá. A my si říkáme, že je to jen a jen dobře. Šedá barva je univerzální, nadčasová, elegantní i stylová. Ano, některým se tato barva příliš nezamlouvá, ale to je hlavně v případech, kdybychom vymalovali velkou plochu tmavě šedou barvou a přidali i jiné tmavé barvy – působilo by to stísněně. Naštěstí pro nás jde jen o jeden z případů, v němž můžeme udělat chybu.

Šedá barva je trendy

Šedá barva nepatří do základního barevného spektra, ale i tak patří u bytových designérů k velmi oblíbené volbě. Tato barva vzniká smícháním černé a bílé barvy, přičemž změna jejich poměru tvoří stovky různých odstínů. U designérů je oblíbená hlavně proto, že s ní mohou docílit elegantního a svěžího prostoru. Její největší výhodou je fakt, že si velmi rozumí v kombinaci s jakoukoliv jinou barvou. Šedá tak může sloužit jako dominantní prvek, nebo vystupovat na pozadí jiné barvy, kterou chceme zdůraznit.

Šedá kuchyně nemusí být nudná

Šedá barva je překvapivá

Šedá barva není oblíbená jen u výmalby, ale i na nábytku či dekoracích. Schválně se podívejte, až budete zase jednou nakupovat nábytek, kolik pohovek, křesel, ale i nábytku je v šedé barvě. Tudíž můžeme s jistotou tvrdit, že i výrobci nábytku tuto barvu považují za vhodnou do každého interiéru. U nábytku se odráží hlavně její jednoduchost, elegance, ale zároveň jistá dávka ležérnosti, jež vyzdvihuje všechny linie a tvar daného kousku.

Kuchyně v šedé

Velkým hitem posledních let je šedá barva v kuchyni.  Šedá barva se v kuchyni uchytí nejlépe na chromových, nerezových, hliníkových a grafitových prvcích. Kromě spotřebičů se šedá velmi dobře uplatní i na stěnách. V kuchyni se nemusíme bát jak matného, tak ani lesklého provedení.  Musíme však dávat pozor, aby nás vaření v takovéto kuchyni neuspávalo. Trik designérů v tom, aby se tomu tak nestalo, spočívá v kombinaci šedé s bílou, ale i limetkově žlutou. Neobvyklá není ani zelená nebo červená. Pro méně odvážné doporučujeme použít šedou na skříňky či spotřebiče, zbytek volte v jiných barvách. Třeba i pastelových. Odvážní ji mohou použít i na velké plochy. Nemusíte se bát stěn, ale i podlahy.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock