Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Svačinky, které rozjedou náš metabolismus tím správným směrem

Svačinky, které rozjedou náš metabolismus tím správným směrem

Diety a hubnutí jsou jedny z nejvíce diskutovaných témat mezi ženami i muži každého věku. Mnoho z nich si myslí, že zhubnou hlavně tím, že rapidně sníží svůj denní příjem kalorií. Ačkoliv se to může zpočátku zdát jako účinný způsob, jak se zbytečných kil zbavit, rychle dojdete k zjištění, že tomu tak není. Po krátkém šoku těla, kdy budete hubnout se dočkáte jo-jo efektu hned, jak se vrátíte na normální stravu. Proto vám přináším několik tipů na zdravé svačinky, které vám nastartují metabolismus.

Hladovka se pro mnoho z nás může zdát dobrým způsobem hubnutí, ale je tomu právě naopak. Tělo si začne ukládat tuky do zásoby na horší časy, a díky tomu se jich nezbavíte, spíš to bude vypadat jako přímá pozvánka k jejich usazení. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak se najíst tak, abychom neměli hlad, ale ani nepřibrali. Které pochoutky to mohou být?

Ořechy a semena jako pomazánka

Pokud si myslíte, že právě ořechy obsahují hromadu tuku, nemýlíte se. Ačkoliv - obsahují zdravé tuky, které nám neublíží ani při dietě, pokud budou v rozumném množství a nesníme jich tunu. Navíc díky nim podpoříte funkci štítné žlázy, která má často také vliv na funkci metabolismu. Jedním ze způsobů, jak můžete ořechy konzumovat je sladká pomazánka. Stačí, když smícháte ořechy s tvarohem, dáte na chléb a pokladete plátky hrušky. Další varianta je bílý jogurt s ořechy a medem, při čemž jogurt lze nahradit tvarohem.

Svačinky, které rozjedou náš metabolismus tím správným směrem

Smoothie

Smoothie je jeden z nejlepších způsobů, jak se nasytit ve chvílích, kdy nemáte moc času a ani inspirace. Příprava sama o sobě je taktéž velmi jednoduchá. Stačí, když si připravíte své oblíbené ovoce či zeleninu (ovoce se hodí spíše na dopolední svačinku, jelikož obsahuje více cukrů  než zelenina) a rozmixujete. Potom nám zbývá jen nalít do sklenice či lahve a vyrazit ven se svačinou, která se dá konzumovat i "za pochodu". K lepšímu pocitu můžete přidat i chia semínka, která jsou přátelská ke zdravému trávení.

Svačinky, které rozjedou náš metabolismus tím správným směrem

Ananas jako součást ovocného salátu

Ananas lze považovat za téměř zázračnou potravinu. Nejenže působí jako prevence před mnohými onemocněními, zároveň jde o populární ovoce, které je jako dělané do nějakého ovocného salátu, který můžete posypat ořechy, zalít tvarohem a sytá svačinka na dopoledne je na světě.

Svačinky, které rozjedou náš metabolismus tím správným směrem

Grilovaná zelenina

Grilovaná zelenina je chutná, ale vyžaduje chvíli na přípravu. Grilovat si můžete opravdu cokoliv, nejvíce v kurzu jsou však cukety nebo lilek. Dietáři jistě nepohrdnou ani rajčaty, které je ale dobré zabalit do alobalu, aby nám nevytekly do ohně. K nim poté stačí přidat trochu brambor, kuřecího masa - a získáme úžasnou večeři.

Jahody s tvarohem

Jahody s tvarohem jsou pokrm, který konzumuje většina lidí hlavně v létě, kdy je jahod všude dostatek. Jejich výhodou je nízký počet kalorií. Nejlepší jsou v kombinaci s tvarohem či jogurtem, který na nějakou dobu zasytí. Špatná není ani jahodová dřeň, kterou si uděláme tak, že ovoce rozmixujeme a zamrazíme s trochou medu. Po přidání tvarohu získáme jahodovou zmrzlinu.

Svačinky, které rozjedou náš metabolismus tím správným směrem

Avokádo s cottage

Avokádo je skvělé v mnoha způsobech, na které ho lze připravit. Mně se nejvíce líbí jako součást k pečivu. Stačí si vzít plátek chlebu, na něj dát trochu sýru cottage a přidat trochu avokáda, které zasytí.

Svačinky, které rozjedou náš metabolismus tím správným směrem

Šunka s riccotou

Tento pokrm je jednoduchý na přípravu a zároveň opravdu chutný. Stačí, když si naplníte plátky šunky riccotou a následně je sníte s trochou zeleniny. K nim se hodí knackerbroty nebo chléb, samozřejmě že nemyslím pšeničný.

Svačinky, které rozjedou náš metabolismus tím správným směrem
Štítky: recepty

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock