Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Malý mezonet skrývající moderně zařízený interiér

Malý mezonet skrývající moderně zařízený interiér

Centra měst, jakožto obydlí, jsou stále velmi oblíbená. Bohužel, nejsou nafukovací, a proto v nich vznikají malé byty, jež se stávají pro architekty skutečnou výzvou, jak takový byt zařídit, aby byl vkusný a obsahoval vše, co je k životu potřeba. Tento malý mezonet si vzal na starost designér Denis Svirid, který myslel na vše, co by mohlo být k životu nutné.

Mezonet na malé ploše

Jak postavit malý mezonetový byt v místě, kde je již plno jiných obydlí? Designér v tom měl jasno. Mezonet byl přistavěn do již existujícího domu. Díky tomu vzniklo bydlení vhodné pro lidi nenáročné na velikost prostoru. Ten je mimochodem řešen velmi bravurně, ať už díky multifunkčnímu nábytku nebo jiným vychytávkám. Byt je k nalezení na Ukrajině v Oděse. V horním patře se rozléhá ložnice s koupelnou o výměře pouhých 17,28 metrů čtverečních. Ve spodním patře je kuchyně, obývací pokoj a malá pracovna – zde na ploše o velikosti 18,39 metrů čtverečních. Z těchto rozměrů vyplývá, že se celý byt vlezl do pouhých 40 metrů čtverečních.

Výhody malého bytu jsou nesporné

Malé byty jsou oblíbené hned z několika důvodů. Zprvu to bývá hlavně nižší cena, menší spotřeba energie, rychlejší úklid, aj. Navíc jsou vhodné jako startovací bydlení pro mladé páry, jež si chtějí zkusit první společné soužití. V takovýchto bytech jsou samozřejmostí skříně až ke stropu, posuvné dveře, ale i nábytek s multifunkčním využitím.

Po vstupu na první poschodí můžeme vidět kuchyni s malým obývákem. Ten je v bílé barvě, která prostor opticky zvětšuje a prosvětluje. Díky důmyslnosti majitelů, zde bylo vyhrazeno i malé zákoutí na domácí pracovnu se stylovou knihovnou. Ve druhém, dřevem obloženém, poschodí je ložnice s přilehlou prosklenou koupelnou. Což je ideální v případech, kdy se před sebou partneři nestydí. Díky dřevěným obkladům se v bytě lépe udržuje teplo. Chytře jsou zde vytvořeny úložné prostory, ty totiž využívají prostor na své maximum. Díky tomu, jak je byt zařízen, splňuje všechna kritéria pro spokojený život.

Zdroj: Denis Svirid

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock