Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Mezonetový byt v sametově šedé barvě

Na úpatí Malých Karpat se nachází bratislavská městská část Koliba. Je známá jak díky filmovým ateliérům, tak kvůli překrásné krajině. Ta učarovala i čtyřčlenné rodině, která si zde pořídila půvabný mezonetový byt plný proměnlivých odstínů šedé barvy.

Úchvatných výhledů do přírody využil architekt Peter Chaban. Snažil se co nejvíce potlačit barevnou paletu interiéru tak, aby došlo k umocnění krajinných obrazů. Interiér tudíž představuje škálu odstínů šedé barvy, které doprovází barva bílá a černá. Celek pak prohřívají hřejivé doteky dřeva.

Proměna mezonetového bytu

Byt prošel důkladnou rekonstrukcí, nově tak splňuje požadavky na bydlení v moderní době. Odráží potřeby čtyřčlenné rodiny, která zde našla svůj nový domov. Koncepce interiéru využila jedné z nejdůležitějších kvalit tohoto prostoru, kterou je právě velkorysý výhled do okolí. Ve výsledku tedy vzniká úchvatný kontrast mezi zeleným exteriérem Malých Karpat na straně jedné a škálou šedých odstínů a jednoduchých forem na straně druhé. Zatímco základní schéma bytu rozeznívají světlé tóny barev, významné prvky prostoru vytvářejí pomocí grafitových odstínů zajímavý kontrast. Interiér převážně šedého vzhledu rozzářili barvami a životem jeho obyvatelé.

Uspořádání bydlení

Na spodním podlaží se nachází denní část bydlení. Zaujme zde mimo jiné bezrámové zasklení v obývací místnosti. V patře vznikl prostor pro oddechové aktivity, jimž se lze věnovat v klubové místnosti, v níž nechybí moderní kulečníkový stůl. Dokonce je možné si zde dopřát také relaxační perličkovou koupel. Podlaží se otevírá na velkou dřevěnou terasu, která poskytuje dechberoucí výhled na celou Bratislavu.

Domov jako ze sametu

Interiér mezonetového bytu zaujme svým vysoce moderním vzhledem. Díky minimalistickému stylu v interiéru může naplno vyniknout jistá majestátnost designového nábytku, ale také půvab stříbřitých lustrů. Elegantní atmosféru tohoto bydlení v rozmanitých šedých tónech podporují obrazy v podobném duchu. Šedavé stěny se střídají s bílými, hebké textilie umocňují hřejivé kouzlo domova. Celek působí sametově hebkým dojmem, atmosféra je zde velice příjemná a osvěžená neustále se měnícími obrazy přírody plynoucími za okny.

{reklama-0}

Byt pro čtyřčlennou rodinu tak nabízí vše, co je v dnešním moderním světě zapotřebí. Ukazuje kladnou stránku vhodně použité šedé barvy i střízlivého minimalistického stylu, který stejně jako ona vůbec nemusí působit chladně.

Zdroj: https://www.archinfo.sk/diela/interier/byt-byrd-bratislava.html

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

DVĚ LINIE. JEDNA KUCHYNĚ. NULA PŘEKÁŽEK.

Patrová dřevostavba Easy 99

Apartmány v Janských Lázních

Malá kuchyň s maximálně využitým prost

Obývací pokoj pro umělkyni a milovnici čtení.

Zahrada v objetí lesa

Sledujte nás

Nejčtenější články

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Fantastický srub na jedinečném místě

Moderní prefabrikovaná dřevostavba smontovaná na místě

Atypický dům v objetí přírody

Chata z kontejneru připomíná moderní dřevostavbu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock