Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Mezonetový byt v sametově šedé barvě

Mezonetový byt v sametově šedé barvě

Na úpatí Malých Karpat se nachází bratislavská městská část Koliba. Je známá jak díky filmovým ateliérům, tak kvůli překrásné krajině. Ta učarovala i čtyřčlenné rodině, která si zde pořídila půvabný mezonetový byt plný proměnlivých odstínů šedé barvy.

Úchvatných výhledů do přírody využil architekt Peter Chaban. Snažil se co nejvíce potlačit barevnou paletu interiéru tak, aby došlo k umocnění krajinných obrazů. Interiér tudíž představuje škálu odstínů šedé barvy, které doprovází barva bílá a černá. Celek pak prohřívají hřejivé doteky dřeva.

Proměna mezonetového bytu

Byt prošel důkladnou rekonstrukcí, nově tak splňuje požadavky na bydlení v moderní době. Odráží potřeby čtyřčlenné rodiny, která zde našla svůj nový domov. Koncepce interiéru využila jedné z nejdůležitějších kvalit tohoto prostoru, kterou je právě velkorysý výhled do okolí. Ve výsledku tedy vzniká úchvatný kontrast mezi zeleným exteriérem Malých Karpat na straně jedné a škálou šedých odstínů a jednoduchých forem na straně druhé. Zatímco základní schéma bytu rozeznívají světlé tóny barev, významné prvky prostoru vytvářejí pomocí grafitových odstínů zajímavý kontrast. Interiér převážně šedého vzhledu rozzářili barvami a životem jeho obyvatelé.

Mezonetový byt v sametově šedé barvě
Foto: Peter Chaban

Uspořádání bydlení

Na spodním podlaží se nachází denní část bydlení. Zaujme zde mimo jiné bezrámové zasklení v obývací místnosti. V patře vznikl prostor pro oddechové aktivity, jimž se lze věnovat v klubové místnosti, v níž nechybí moderní kulečníkový stůl. Dokonce je možné si zde dopřát také relaxační perličkovou koupel. Podlaží se otevírá na velkou dřevěnou terasu, která poskytuje dechberoucí výhled na celou Bratislavu.

Přečtěte si také

Moderní dům s prvky tradice

I jednoduše zařízený interiér může vypadat zajímavě. Obzvláště, pokud se na celém procesu podílí profesionálové. Jedněmi z nich jsou i architekti z varšavského architektonického studia Bartek…

Domov jako ze sametu

Interiér mezonetového bytu zaujme svým vysoce moderním vzhledem. Díky minimalistickému stylu v interiéru může naplno vyniknout jistá majestátnost designového nábytku, ale také půvab stříbřitých lustrů. Elegantní atmosféru tohoto bydlení v rozmanitých šedých tónech podporují obrazy v podobném duchu. Šedavé stěny se střídají s bílými, hebké textilie umocňují hřejivé kouzlo domova. Celek působí sametově hebkým dojmem, atmosféra je zde velice příjemná a osvěžená neustále se měnícími obrazy přírody plynoucími za okny.

Byt pro čtyřčlennou rodinu tak nabízí vše, co je v dnešním moderním světě zapotřebí. Ukazuje kladnou stránku vhodně použité šedé barvy i střízlivého minimalistického stylu, který stejně jako ona vůbec nemusí působit chladně.

Foto: Peter Chaban
Zdroj: www.flyingtree.house

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Luxusní maringotka

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock