Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní bydlení pro rodinu

Moderní bydlení pro rodinu

Potřeby a sny celé rodiny se staly výchozím bodem pro vytvoření příjemného a funkčního prostoru k bydlení. Paní domu snila o moderní bílé kuchyni s ostrůvkem a dubovým stolem v jídelně. Její manžel si zase přál, aby se zde i hosté cítili jako doma a prostor vypadal reprezentativně.

Příprava dětí do školy

,,Jsme rodina s malými dětmi, která potřebuje dostatek místa pro všechny běžné každodenní činnosti, které začínají ranní přípravou dětí do školy." říká paní majitelka. Tato myšlenka byla výchozím bodem pro navrhování multifunkčního prostoru domu, ve kterém bude rodina plnit veškeré školní i domácí povinnosti. Důležité bylo vytvořit nejen funkční, ale také krásný interiér, na omezeném prostoru.

Návrh dispozice a řešení interiéru vytvořili architekti ze studia Lina v úzké spolupráci s investory. Potřebovali vytvořit místo, kde by si mohly děti volně hrát a zároveň pak před návštěvou uschovat hračky do skříní, zásuvek a prostor byl čistý a uklizený. Jelikož byla velikost místa předem dána, bylo nutné vyrobit nábytek na míru tak, aby se do něj vešlo co nejvíce věcí.

Architekti navrhli otevřený prostor obývacího pokoje a kuchyně. Velký dubový stůl je ideálním místem pro každodenní psaní úkolů dětí, společenské akce i stravování celé rodiny. Eklektická sada židlí vypadá velmi dobře, ačkoliv je každá z nich odlišná, dohromady vytváří vkusný a hlavně originální celek.

Moderní bydlení pro rodinu

Stěna dokončená tabulovou barvou

Nepochybně největší atrakcí pro nejmladší členy domácnosti je stěna dokončená černou tabulovou barvou, kterou si děti mohou vyzdobit dle libosti. Stěna dává prostoru dynamiku a rodina si ji může uzpůsobit vždy své aktuální potřebě.

Kuchyně je vyrobená z bíle lakované MDF (středně tvrdá vláknitá deska) na vysoký lesk v kombinaci s hřejivým dřevem dubu. Okolo kuchyňské linky je rovněž použitý lem z dubové dýhy a stejný materiál se opakuje i v dalších částech bytu. Dubový masiv použili na dveře, police i zástěnu v ložnici.

Místo pro návštěvy i oáza klidu

,,Pohodlná sedací souprava je ideálním místem k odpočinku. Prostor je otevřený, pohodlný a dokonale uspořádaný pro naše potřeby" říkají majitelé. Při návštěvách se v obývacím pokoji sedí pohodlně a není to daleko do kuchyně. 

Ložnice majitelů se nachází v patře. Má dostatek úložného prostoru a také místo pro televizi. Pro větší soukromí je manželská postel oddělena zástěnou, která současně funguje jako knihovna. Dětské pokoje se rovněž nachází v patře, v soukromé zóně bydlení. 

Zdroj: modelina-architekci.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock