Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům ve tvaru srdce

Dům ve tvaru srdce

K tomu, aby dům či byt uspěl v soutěži o nejlepší interiér roku, musí být opravdu výjimečný. A to tento dům nacházející se v Havlíčkově Brodě jistě je. Vyhrát totiž soutěž o Interiér roku 2017, kde bylo přihlášených celkem 178 interiérů jak české, tak slovenské tvorby. Porota pocházela z různých oborů, a proto je jisté, že bylo posuzováno spousty aspektů. Díky čemu si tento dům z rukou Ing. arch. Daniely Polubědovové vysloužil první místo?

Na první pohled nenápadný, avšak s kouzelným interiérem

Tento dům nacházející se v obytné zóně Žižkov III (v Havlíčkově Brodě) se nenazývá srdce jen tak nadarmo. „Projektu jsme  začali  od první chvíle říkat “srdce”, protože  vzniklý půdorys domu tento tvar zřetelně evokuje.“ říká architektka. Na první pohled se nám může tento dům zdát poměrně nenápadný, uvnitř něj se však odehrává vlastní svět fantazie, kterou nenajdeme úplně kdekoliv. Tvar domu se přizpůsoboval hlavně poloze a tvaru parcely, která je místy hodně svažitá. Tohoto svažitého terénu klesajícího až o jedno patro architektka využila jako prostoru pro výstavbu garáže, technického zázemí, ale i dílny majitele.

Moderní dům a napojení na zahradu

V nejvyšší části parcely najdeme hlavní vchod do domu spolu s obytnou částí napojenou na zahradu. Díky srdcovitému tvaru domu jej lze dělit na dvě křídla. Jedno s hlavní ložnicí a šatnou, druhé s dalšími ložnicemi a dětskou koupelnou. K obytnému prostoru patří i kuchyně s přilehlou prádelnou a pokojem pro hosty. Z obytného prostoru se otevírá i vstup do zahrady a lesa.

Dům ve tvaru srdce

V interiéru bylo použito experimentálních prvků

Většinu domu obklopuje dřevěná terasa krytá pergolou z dřevěných trámů, kopírující tvar domu. Dostaneme se na ni z většiny místností s vlastními vchody. Přes vysokou propojenost místností architektka také myslela na soukromí majitelů, proto zde najdeme chytře oddělené koupelny od toalet. V interiéru i exteriéru se nachází několik experimentálních detailů. Jedním z nich jsou například betonové trámy použité pro zpevnění přístupových cest. Zábradlí je zase vytvořeno odlitím podle nalezených klacíků, tak jako madla u dveří. Další surové materiály kromě betonu, jako je třeba přirezlý cortenový plech, jsou zjemněny přírodními barvami a elegancí, jež v interiéru najdeme.

Kuchyňský ostrov tvoří přírodní kámen; dveře zase prkna ze starých trámů. Proto nám celý interiér může připomínat hru moderního interiéru s rustikálními kousky.

Zdroj: Daniela Polubedovová, foto: Filip Slapal

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock