Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Sůl v domácnosti zvládne udělat hotové zázraky

Sůl v domácnosti zvládne udělat hotové zázraky

Každá mince má dvě strany. A stejně tak to platí i u soli. Ačkoliv je její přemíra při konzumaci potravin nežádoucí kvůli našemu zdraví, při úklidu se může stát cenným pomocníkem, jenž nám může usnadnit život. Proto se spolu podíváme, jak jinak lze chlorid sodný, nebo-li sůl využívat i mimo vaření.

Říká se, že příliš mnoho soli škodí našemu zdraví. Inu, pravda to je. Víte ale, že se sůl může stát vaším velkým pomocníkem i mimo vaši kuchyni?

Sůl čistí rez

Jistě to znáte. Žádná věc není věčná, a proto se vám může stát, že se na vás bude za několik měsíců či let , usmívat rezavá skvrna. Ať už na vodovodním kohoutku nebo na parapetu, kde jste dříve měli plechový květináč. Právě v takových případech je na čase, využít následující trik. Na místo postižené rzí naneste sůl a pokapejte citronem. Nechte nějakou dobu působit, vezměte houbičku a místo s trochou většího tlaku čistěte. Sůl zde zapůsobí jako abrazivní složka. Díky tomu se ale vyhýbejte místům, jež by se mohla viditelně a hodně poškrábat.

Sůl na vyčištění trouby

Čištění trouby je noční můrou nejedné hospodyňky. Tu a tam vám při pečení ukápne v troubě těsto, jindy zase mastnota z masa. Člověk se pak nemůže divit, že není snadné připečené nečistoty vydrhnout. V takových chvílích zkuste připáleniny posypat solí a pustit troubu na půl hodiny - na nejvyšší teplotu. Varujeme vás, bude to zapáchat, nejspíše hodně, ale poté budete mile překvapeni tím, jak snadno půjdou nečistoty setřít. To samé platí i u sporáku - nečistotu posypte solí a po vychladnutí setřete.

Zapáchající ruce po krájení cibule

Po krájení cibule i česneku se často stává, že vám pach těchto potravin ulpí na rukách a není možné se jej zbavit ani  pořádným mýdlem. V takovém okamžiku si zkuste nakapat na ruce několik kapek citronu spolu se solí a ruce si vyčistěte takto. Kromě čistých rukou je navíc opečujete přírodním peelingem, který vaší pokožce prospěje.

Sůl v domácnosti zvládne udělat hotové zázraky

Lesklá okna se solí

Pokud jste jako většina lidí, určitě vás nebaví čistění oken, která se ne a ne zbavit všech čmouh. Lesku u oken dosáhnete tak, že k vodě, kterou budete okna umývat, přidáte hrnek soli. Díky tomu se na okna navíc nebude přes léto usazovat tolik pylu a v zimě nebudou tolik zamrzat. To samé platí i u záclon. Pokud je namočíte do roztoku se solí, budou více zářit.

Čistá žehlička pomocí soli

Většina triček je s nějakým umělým potiskem. A ačkoliv se mu snažíme při žehlení vyhnout, ne vždy se nám to povede. V takových chvílích se na žehličce tvoří čmouha z potisku, která by vám mohla ušpinit další prádlo. Proto si nachystejte papír, na něj nasypte trochu soli a s rozpálenou žehličkou po ní přejíždějte. Za nějakou chvilku se hrudky uvolní.

Sůl na skvrny od potu

Pot i různé přípravky proti pocení dávají zabrat našemu oblečení. Právě proto se nám v průramcích triček (v podpaží) tvoří žluté skvrny, které je téměř nemožné vyprat. Na takové skvrny spolehlivě zafunguje roztok soli s citronem, jenž necháte na tričku působit. Poté stačí tričko vyprat a kochat se z čistého oblečení. Nejlépe to funguje na bílém prádle,zkusit můžete i na barevném, ale zde je lepší vyzkoušet, zda roztok neponičí barvu.

Štítky: tipy a triky

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock