Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rébus zvaný pračka - kam umístit pračku?

Rébus zvaný pračka - kam umístit pračku?

Na rozdíl od některých jiných zemí nejsou u nás v bytových domech rozšířené společné prádelny a nenarazíme zde ani na samoobslužné prádelny známé např. z amerických filmů. Pračka je proto standardem a nedílnou součástí každého domu či bytu. Současně se však nejedná o typický designový prvek a není proto divu, že mnoho domácností řeší problém s umístěním pračky. I díky tomu, že se jedná o poměrně rozměrného pomocníka, nejde o jednoduchý rébus. Zvláště v případě bytů je obtížné najít pro pračku samostatný technický prostor nebo komoru a zbývá tak její umístění v některé z běžných místností.

Pračka v koupelně?

Pro pračku v koupelně se rozhoduje poměrně dost majitelů bytů, neboť se jedná o prostor, který je do jisté míry stranou a z hlediska designu v něm nepůsobí automatická pračka příliš rušivě. Koupelna bývá přeci jen dále od obývacího pokoje a pokud jsou navíc její dveře zavřené, i hluk při ždímání tak bývá poměrně přijatelný a neruší obyvatele při sledování televize nebo běžném hovoru.

Další podstatnou výhodou koupelny je i to, že je zde počítáno se zvýšenou vlhkostí a materiály, které se zde vyskytují jsou jí přizpůsobeny. Pokud jste navíc jako mnozí jiní zvyklí sušit prádlo právě v koupelně, odpadne vám nepříjemné přenášení vypraného, mokrého prádla. Na druhou stranu bývají mnohé bytové koupelny poměrně malé, pračka může zabrat jejich podstatnou část a pohyb po koupelně tak bude o něco obtížnější.

Pračka v kuchyni?

Automatická pračka umístěná v linii s kuchyňskou linkou nebo jako její přímá součást je dalším, poměrně obvyklým, řešením daného problému. V mnohých „panelákových“ bytech se jednalo a stále jedná o primární řešení. Z designového hlediska se nejedná o velký problém, jak již bylo naznačeno, pračku lze totiž zakomponovat přímo do linky a zvenku tak nemusí být vůbec viditelná. V takovém případě je však potřeba počítat s tím, že pračka nesmí být v přímém kontaktu s linkou a musí tedy mít ze všech stran jistou vůli v řádu několika cm aby nedocházelo k přenosu vibrací, což spolyká další cenný prostor. Na straně nevýhod nelze nejmenovat ani hluk a nutnost přenášení prádla k místu sušení.

Kromě kuchyně či koupelny se nabízí i umístění pračky na chodbu, stejně tak jako je možno využít mnohých technických vylepšení, kterými se výrobci snaží zákazníkům problém zjednodušit. Klasickým případem může být věžové uspořádání pračky a sušičky. Je však zřejmé, že v případě nedostatku místa nebude nikdy zvoleno zcela ideální řešení. Současně platí, že pokud při pořizování staršího nebo již dokončeného bytu s připraveným přívodem a odvodem vody pro pračku je problém de-facto vyřešen, alespoň tedy v případě, že uživatel bytu nechce nebo nemůže přistoupit k zásahu do rozvodů vody.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock