Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rébus zvaný pračka - kam umístit pračku?

Rébus zvaný pračka - kam umístit pračku?

Na rozdíl od některých jiných zemí nejsou u nás v bytových domech rozšířené společné prádelny a nenarazíme zde ani na samoobslužné prádelny známé např. z amerických filmů. Pračka je proto standardem a nedílnou součástí každého domu či bytu. Současně se však nejedná o typický designový prvek a není proto divu, že mnoho domácností řeší problém s umístěním pračky. I díky tomu, že se jedná o poměrně rozměrného pomocníka, nejde o jednoduchý rébus. Zvláště v případě bytů je obtížné najít pro pračku samostatný technický prostor nebo komoru a zbývá tak její umístění v některé z běžných místností.

Pračka v koupelně?

Pro pračku v koupelně se rozhoduje poměrně dost majitelů bytů, neboť se jedná o prostor, který je do jisté míry stranou a z hlediska designu v něm nepůsobí automatická pračka příliš rušivě. Koupelna bývá přeci jen dále od obývacího pokoje a pokud jsou navíc její dveře zavřené, i hluk při ždímání tak bývá poměrně přijatelný a neruší obyvatele při sledování televize nebo běžném hovoru.

Další podstatnou výhodou koupelny je i to, že je zde počítáno se zvýšenou vlhkostí a materiály, které se zde vyskytují jsou jí přizpůsobeny. Pokud jste navíc jako mnozí jiní zvyklí sušit prádlo právě v koupelně, odpadne vám nepříjemné přenášení vypraného, mokrého prádla. Na druhou stranu bývají mnohé bytové koupelny poměrně malé, pračka může zabrat jejich podstatnou část a pohyb po koupelně tak bude o něco obtížnější.

Pračka v kuchyni?

Automatická pračka umístěná v linii s kuchyňskou linkou nebo jako její přímá součást je dalším, poměrně obvyklým, řešením daného problému. V mnohých „panelákových“ bytech se jednalo a stále jedná o primární řešení. Z designového hlediska se nejedná o velký problém, jak již bylo naznačeno, pračku lze totiž zakomponovat přímo do linky a zvenku tak nemusí být vůbec viditelná. V takovém případě je však potřeba počítat s tím, že pračka nesmí být v přímém kontaktu s linkou a musí tedy mít ze všech stran jistou vůli v řádu několika cm aby nedocházelo k přenosu vibrací, což spolyká další cenný prostor. Na straně nevýhod nelze nejmenovat ani hluk a nutnost přenášení prádla k místu sušení.

Kromě kuchyně či koupelny se nabízí i umístění pračky na chodbu, stejně tak jako je možno využít mnohých technických vylepšení, kterými se výrobci snaží zákazníkům problém zjednodušit. Klasickým případem může být věžové uspořádání pračky a sušičky. Je však zřejmé, že v případě nedostatku místa nebude nikdy zvoleno zcela ideální řešení. Současně platí, že pokud při pořizování staršího nebo již dokončeného bytu s připraveným přívodem a odvodem vody pro pračku je problém de-facto vyřešen, alespoň tedy v případě, že uživatel bytu nechce nebo nemůže přistoupit k zásahu do rozvodů vody.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock