Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Parní trouba – proč je tak skvělá?

Parní trouba – proč je tak skvělá?

Překvapivě mnoho lidí se na parní troubu stále dívá s notnou dávkou nedůvěry. Ta se však zakládá spíše na mýtech a mylných představách než na objektivních faktech. Pravdou je, že parní trouba nejen, že hravě zvládne vše, co trouba standardní, umí totiž přidat i něco navíc. Pokud do své kuchyně hledáte opravdovou kvalitu a záleží vám na tom, aby byly vámi připravované pokrmy skutečně zdravé a chutné, zvažte při výběru nové trouby i tu parní.

Jídla jako z dobré restaurace

Principy fungování multifunkční trouby s funkcí přípravy jídel v páře jsou prakticky totožné s těmi, které používají špičkové restaurace v podobě konvektomatů. Ze zásobníku vody je generována pára, která je posléze vháněna do trouby. O kvalitu pokrmů rozhodně nemusíte mít strach, ba právě naopak, můžete se těšit na výjimečné kulinářské zážitky. Parní trouby využívají beztlakou páru o teplotě cca 40 – 100°C, což znamená, že na rozdíl od „tvrdších“ podmínek v tlakových hrncích nedochází k narušování buněčné struktury potravin. Při vaření v parní troubě tak není třeba používat nezdravé tuky ani jídla dramaticky dochucovat. Pára jídlu ponechává vzhled, chuť a obsah všech důležitých látek. Pro méně zdatné kuchaře má navíc parní trouba nezanedbatelnou výhodu v tom, že v ní nelze jídlo připálit.

Jak již bylo naznačeno výše, trouby jsou prodávány jako multifunkční, lze v nich různě kombinovat vaření v páře a pečení, tj. klasicky pomocí horkého vzduchu. Díky této kombinaci lze i jídla jako např. zapečené těstoviny připravit kompletně v troubě.

Parní trouba – proč je tak skvělá?

Pohodlné použití, skvělý výsledek

Kromě toho, že vaření v páře je často označováno za nejšetrnější a nejzdravější způsob přípravy pokrmů, je používání parní trouby velmi pohodlné. Při přípravě jídla jej totiž není třeba neustále kontrolovat, podlévat apod., příprava většiny jídel je navíc rychlejší než v troubě klasické. Velkou výhodou je i fakt, že díky vaření v páře nedochází k přenosu chutí a vůní, takže lze najednou připravovat i více různých jídel. V neposlední řadě je potom parní trouba dokonalým nástrojem na ohřívání, navíc ohřívaná jídla chutnají jako čerstvě připravená. Bez tuků prskajících na stěny trouby je navíc velmi snadná i její údržba a čištění.

Kdo jednou zkusí, nechce jinak

Odborníci se shodli na tom, že za výjimečný chuťový zážitek může právě souhra páry a horkého vzduchu. Využít většinou můžete přednastavené kombinované programy s různou intenzitou páry a horkého vzduchu. Pára totiž zvýrazní chuť i barvu pokrmů a to bez přidaných tuků a zbytečných ingrediencí, jídlo připravené v parní troubě je geniálně lahodné a nemá žádnou konkurenci.

  • Pára zachová vitamíny, stopové prvky i citlivé živiny
  • Vynikne přirozená chuť a barva potravin
  • Vaření v parní troubě je zdravé, snadné, pohodlné, bezpečné a moderní
  • Nabízí nejšetrnější tepelnou úpravu potravin
  • Jídlo připravené v páře není třeba solit, kořenit či mastit
  • Pára zkracuje dobu přípravy až o 20 %

Multifunkční parní trouby dnes nabízí většina výrobců domácích spotřebičů, nejčastěji ve formě spotřebičů vestavěných, pořídit lze však i ty samostatně stojící. Parní trouby si rozhodně zaslouží naši pozornost.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock