Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Parní trouba – proč je tak skvělá?

Parní trouba – proč je tak skvělá?

Překvapivě mnoho lidí se na parní troubu stále dívá s notnou dávkou nedůvěry. Ta se však zakládá spíše na mýtech a mylných představách než na objektivních faktech. Pravdou je, že parní trouba nejen, že hravě zvládne vše, co trouba standardní, umí totiž přidat i něco navíc. Pokud do své kuchyně hledáte opravdovou kvalitu a záleží vám na tom, aby byly vámi připravované pokrmy skutečně zdravé a chutné, zvažte při výběru nové trouby i tu parní.

Jídla jako z dobré restaurace

Principy fungování multifunkční trouby s funkcí přípravy jídel v páře jsou prakticky totožné s těmi, které používají špičkové restaurace v podobě konvektomatů. Ze zásobníku vody je generována pára, která je posléze vháněna do trouby. O kvalitu pokrmů rozhodně nemusíte mít strach, ba právě naopak, můžete se těšit na výjimečné kulinářské zážitky. Parní trouby využívají beztlakou páru o teplotě cca 40 – 100°C, což znamená, že na rozdíl od „tvrdších“ podmínek v tlakových hrncích nedochází k narušování buněčné struktury potravin. Při vaření v parní troubě tak není třeba používat nezdravé tuky ani jídla dramaticky dochucovat. Pára jídlu ponechává vzhled, chuť a obsah všech důležitých látek. Pro méně zdatné kuchaře má navíc parní trouba nezanedbatelnou výhodu v tom, že v ní nelze jídlo připálit.

Jak již bylo naznačeno výše, trouby jsou prodávány jako multifunkční, lze v nich různě kombinovat vaření v páře a pečení, tj. klasicky pomocí horkého vzduchu. Díky této kombinaci lze i jídla jako např. zapečené těstoviny připravit kompletně v troubě.

Parní trouba – proč je tak skvělá?

Pohodlné použití, skvělý výsledek

Kromě toho, že vaření v páře je často označováno za nejšetrnější a nejzdravější způsob přípravy pokrmů, je používání parní trouby velmi pohodlné. Při přípravě jídla jej totiž není třeba neustále kontrolovat, podlévat apod., příprava většiny jídel je navíc rychlejší než v troubě klasické. Velkou výhodou je i fakt, že díky vaření v páře nedochází k přenosu chutí a vůní, takže lze najednou připravovat i více různých jídel. V neposlední řadě je potom parní trouba dokonalým nástrojem na ohřívání, navíc ohřívaná jídla chutnají jako čerstvě připravená. Bez tuků prskajících na stěny trouby je navíc velmi snadná i její údržba a čištění.

Kdo jednou zkusí, nechce jinak

Odborníci se shodli na tom, že za výjimečný chuťový zážitek může právě souhra páry a horkého vzduchu. Využít většinou můžete přednastavené kombinované programy s různou intenzitou páry a horkého vzduchu. Pára totiž zvýrazní chuť i barvu pokrmů a to bez přidaných tuků a zbytečných ingrediencí, jídlo připravené v parní troubě je geniálně lahodné a nemá žádnou konkurenci.

  • Pára zachová vitamíny, stopové prvky i citlivé živiny
  • Vynikne přirozená chuť a barva potravin
  • Vaření v parní troubě je zdravé, snadné, pohodlné, bezpečné a moderní
  • Nabízí nejšetrnější tepelnou úpravu potravin
  • Jídlo připravené v páře není třeba solit, kořenit či mastit
  • Pára zkracuje dobu přípravy až o 20 %

Multifunkční parní trouby dnes nabízí většina výrobců domácích spotřebičů, nejčastěji ve formě spotřebičů vestavěných, pořídit lze však i ty samostatně stojící. Parní trouby si rozhodně zaslouží naši pozornost.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Studie minimálního interiéru

Modulový dům pro maminku

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Rodinný dům Brno

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Barevná chalupa pro velkou rodinu

Přineste si jaro domů

Prefabrikovaný prázdninový dům v Hudson Valley

Ekologický a stylový dům ve Finsku

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock