Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Anglická kuchyně třeba i u vás doma

Anglická kuchyně třeba i u vás doma

Kuchyně ve staroanglickém stylu jsou u nás čím dál tím častěji poptávány. Za svou oblibu vděčí především jedinečnému designu, který kráčí ruku v ruce s precizním zpracováním. Vydejte se spolu s námi do světa anglických kuchyní, třeba neodoláte a pořídíte si ji i k sobě domů.

Staré anglické kuchyně jsou přizpůsobeny požadavkům na moderní životní styl. Zaujmou nejen svou estetickou stránkou, ale i ryzí funkčností. Jsou elegantní a střídmé, pozornost na sebe ale strhnou okamžitě. Uchovávají si totiž přitažlivý dotek starých časů.

Barvy a materiály v anglické kuchyni

V pravé anglické kuchyni jsou zastoupeny jemné a navýsost elegantní barvy, které nepůsobí křiklavým dojmem. Vévodí jim čistě bílá, kterou často doprovázejí doplňky přírodních odstínů. Obvykle tak dostává prostor světle hnědá nebo tmavě zelená barva. Existují ale i anglické kuchyně v šedé či modré barvě. Poněkud chladnou bílou barvu přitom příjemně prohřívají prvky ze dřeva. Dříve se anglické kuchyně nesly v duchu masivního nábytku, dnes se však ke slovu dostává ten odlehčenější, který masivním dojmem pouze působí. Tvrdé dřevo světlých odstínů se většinou ponechává ve své přirozené podobě, někdy je ozvláštněno lakem. V případě pracovních ploch někdy dřevo nahrazuje praktický a trvanlivý přírodní kámen, většinou mramor. Ten se vedle masivní dlažby z kostek objevuje také na podlaze. Anglické kuchyně tak dbají nejen o kvalitu materiálů, ale také o jejich přírodní původ.  

Anglická kuchyně třeba i u vás doma
Foto: i.pinimg.com

Ty správné kombinace

Stěžejním bodem anglické kuchyně je důraz na střídmost a eleganci. K těm správným kombinacím materiálů a barev je tak zapotřebí citu pro estetiku. Pokud tedy toužíte po anglické kuchyni, která by k vám zatoulala z časů dávno minulých, dejte si opravdu záležet. Řiďte se tím, že právě přírodní vzhled v kombinaci s jemnými barvami je alfou a omegou interiéru anglické kuchyně. Začněte doslova od podlahy, která je často v tomto prostoru tím nejvýraznějším prvkem. V tomto případě se ani nemusíte bát barevných experimentů. Tmavším barvám přitom není v anglické kuchyni zapovězen přístup. Volte je ale spíše pro část dlažby či pracovní desku.

Staré versus nové

Zařízení v anglické kuchyni by mělo vypadat jako ze starých časů. Mělo by si libovat ve vzpomínkách a tolik přitažlivé patině. Je třeba si uvědomit, že se docela první kusy nábytku ve staroanglickém stylu vyráběly v druhé polovině 19. století a od té doby se jejich vzhled příliš nezměnil. Nábytek s duší tak můžete doplnit o spotřebiče ve vintage stylu, také ty jsou v současné době k sehnání. Případně můžete ty moderní schovat za dvířka kuchyňských skříněk. Co se týče skříněk, nenechte se při jejich výběru zmámit přemírou záhybů a vlysů. Bývají sice pastvou pro oko, ale jsou náročné na údržbu.

Anglická kuchyně třeba i u vás doma
Foto: devolkitchens.co.uk

Anglická kuchyně plná světla

Stará i nová Anglie je známá svým uplakaným počasím. O to více si váží každého paprsku, který pohladí její tvář. To platí také pro interiér anglické kuchyně, který by měl být doslova prozářen sluncem. Nejenže se bude v takovém prostoru radostně vařit, ale ve slunečních paprscích o to více vyniknou přitažlivé proporce každého kousku vybavení. Pozvěte proto do kuchyně co nejvíce světla, ideálně pomocí typických anglických stahovacích oken, které jsou efektivnější než ta vyklápěcí. Ponechte je bez záclon a užívejte si slunečného dne uprostřed svého království. Jakmile slunce zapadne, přijdou vám jistě vhod bodové nebo menší lustry, těm rozložitým není interiér ve staroanglickém stylu právě nakloněn

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu anglické kuchyně, přejeme vám, ať se v ní cítíte naprosto přirozeně. A ať se její podmanivá krása vyrovná vašim gurmánským zážitkům, třeba těm inspirovaným chutí staré Anglie.

Anglická kuchyně třeba i u vás doma
Foto: stylebyemilyhenderson.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock