Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní interiér v retro stylu

Moderní interiér v retro stylu

Půvabný interiér v retro stylu najdeme v jednom z bytů v Poznani. Jeho realizace se stala výzvou pro mladé, nadějné a kreativní architekty z polské architektonické společnosti Studio Projektowe Motiv. Elegantní interiér s příjemnými přechody barev a rozmanitostí materiálů vykazuje čilou osobitost a styl.

Luxusní i praktické bydlení

Minimalistický styl bydlení v tomto polském bytě nabízí vedle ryzí praktičnosti také velký smysl pro eleganci. Tu představují velké prosklené plochy, ladné linie, příjemné kontrasty materiálů i barev. Vše na sebe plynule navazuje. Lesklé tmavé tóny barev prohřívá teplé dřevo, sklo celek prosvětluje a provzdušňuje, prostory jsou otevřené a bez bariér. Díky absenci přemíry bytových doplňků dýchá celý interiér naprosto uvolněně. Prostor, světlo a důraz na každý jednotlivý prvek vybavení – to je to, na co se architekti zaměřili v prvé řadě. V půvabné symbióze barev, tvarů a materiálů tak vzniká luxusní a zároveň praktické bydlení.

Moderní retro styl

Retro prvky, které v bytě plynule navazují na ty moderní, získávají o to více na přitažlivosti. Odstíny tmavě šedé a vínově červené jim až nebezpečně sluší. Proto působí celý interiér natolik svěže a moderně, přestože zakopává o staré časy. Šikmé nohy židlí, které jsou jedním z prvků retro stylu, na sebe ihned strhnou pozornost. Jejich světlé tóny dřeva si perfektně rozumí s potahovou látkou sedadel v černé barvě. Souhra těchto dvou barev se přitom opakuje na řadě dalších míst interiéru, tato plynulost tak bytu dodává na celistvosti a jednotném charakteru. Mnohem větší prostor zde však dostává bílá barva, díky níž se tak do interiéru dostává dostatečné množství světla. Chybět pak nemohou ani odstíny elegantní šedé barvy. Zajímavý je i kontrast mezi různými tóny a kresbami použitého dřeva.

Moderní interiér v retro stylu

Originální bydlení

Ať už se jedná o nápadité souhry barev či materiálů, máme před sebou opravdu originální bydlení. K tomu dopomáhají s vkusem zvolené části vybavení. Stačí se podívat na designová svítidla, moderní digestoř, umyvadla, zrcadla či obrazy. Nuda zde zkrátka není vítaná, což platí také o přiznané cihlové zdi udávající svébytný ráz obývacímu pokoji. Její světlejší varianta přitom krášlí ložnici. Ta je jakožto odpočinkové místo opravdovou poctou minimalismu. V podobně uklidňujícím tónu jsou řešeny také koupelny.

V interiéru tohoto bytu jde ruku v ruce elegance s praktičností, nechybí tu odvážný dotek umění ani tolik důležité světlo. Mladým designérům se navíc podařilo propojit retro styl s moderními prvky, čímž vzniklo velmi osobité místo pro život.

Zdroj: www.studio-motiv.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Studie minimálního interiéru

Modulový dům pro maminku

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Rodinný dům Brno

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Přineste si jaro domů

Prefabrikovaný prázdninový dům v Hudson Valley

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rekonstrukce domu pro mladou rodinu

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock