Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rodinný dům na rovinaté stavební parcele

Rodinný dům na rovinaté stavební parcele

Přáním majitelů tohoto domu bylo vytvořit takový dům, který by respektoval původní venkovskou architekturu, ale zároveň nabízel i moderní prvky, jež jim poskytne potřebný komfort k bydlení. Dům se nachází v městečku u Pelhřimova.

Dům, který respektuje tradiční lidovou architekturu

Majitelé domu k výběru vhodných architektů přistupovali opravdu zodpovědně.  „Velmi důležitá pro nás byla osobní reference i shodná představa o tom, jak má stavba na Vysočině vypadat. A v neposlední řadě také osobní sympatie, bez kterých si takovou spolupráci vůbec neumíme představit,“ říká majitel domu.

Zdejší architektura se vyznačuje bohatě zdobenými průčelími staveb, kdy se v zadní části stavby nachází hospodářská budova. V této lokalitě najdeme nejen roubenky, ale i zděné stavby s bohatě zdobenou fasádou. S respektem k místním tradicím přistupovali ke stavbě architekti opravdu zodpovědně. Vytvořili bydlení, které má typické motivy lidové architektury, jež jsou spojeny s moderními prvky.

Dům má dvě podlaží a spoustu prostoru

Hlavní část domu má bílou omítku, nižší část je pak obložena dřevem. Okenní i dveřní otvory jsou osazeny dřevěnými prvky. Nosné konstrukce jsou navrženy z keramických tvarovek.

Rodinný dům na rovinaté stavební parcele

Dům je dvoupodlažní, kdy je přízemní část zastřešena plochou střechou, hlavní patrová hmota je pak zastřešena střechou sedlovou.  K domu patří terasa se zahradou sloužící k odpočinku. Po vstupu do domu se dostaneme na toaletu, poté však i do hlavního obytného prostoru. Přízemí je dispozičně velmi otevřené – hlavní obytný prostor tvoří kuchyň, jídelna a obývací pokoj, jemuž dominuje krb. Z obytných prostorů lze pokračovat do technické místnosti nebo přes schody do patra. Naproti kuchyni nalezneme vchod do ložnice rodičů s koupelnou a šatnou. Jídelnu převyšuje otevřená patrová galerie.

Velká okna jsou důležitou součástí domu

Na hlavní část domu navazuje dílna, sklad a kryté stání pro dva automobily. V patře najdeme dětské pokoje a jejich šatny a koupelnu s toaletou. V celém domě jsou zasazena velká okna, která obyvatelům poskytují dostatek přirozeného denního světla. Díky nim mají obyvatelé pocit, jako by měli přírodu uvnitř domu, nehledě na výhled na nedaleký barokní kostel.

Štítky: rodinný dům
Zdroj: www.archiholik.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Mikrobyty – novinka, která láká české investory

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock