Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům pod třešní

Dům pod třešní

Nejen v zahraničí se rozmáhá trend cestování do přírody a úniku ze stresu větších měst. Stačí víkendový odpočinek v lůně krásné přírody a hned se cítíte jinak. Příjemnou chatu v přírodním prostředí České Kanady realizovali architekti ze studia majo architekti.

V klasickém stylu

Nevelký rodinný domek (či spíše chalupa) je důkazem toho, že i v dnešních časech minimalismu a ostrých tvarů mají své kouzlo klasické prvky a soulad s přírodou. Na sousedícím pozemku se nachází drobná rekreační chata, která však neobírá novostavbu a její návštěvníky o potřebné soukromí. Architekti pojali stavbu domu v klasickém stylu se sedlovou střechou ze skládané vláknocementové krytiny. Hřeben střechy je orientován rovnoběžně s cestou, ale mírně asymetricky. Působivý efekt chalupě dává obložení dřevem a ošetření dvěma druhy nátěrů. Přírodní nátěr je použit na dřevo na terase, šedobílý na ostatní fasádu.

V harmonii s okolím

Jednoduchý obdélníkový objem domu je doplněn praktickou venkovní terasou, ukrývající se pod přesahem střechy. Poskytuje výhled na zahradu a centrum obce. Pravá část terasy je chráněna před přímým sluncem stínící zástěnou. Velmi efektně je řešeno ukončení přesahu střechy na jedné straně - hladkým obloukem. I díky tomuto momentu chalupa svým vzhledem a charakterem měkce a harmonicky zapadá do prostředí ostatních venkovských domů. Část fasády je porostlá zelení.

Jak je řešena dispozice?

Podélná orientace určila interiérové ​​řešení i dispozici stavby. Hlavní vchod do domu o rozměrech 8 x 7,4 m je přes zastřešenou terasu. Ze zádveří můžete vejít do koupelny nebo přímo do hlavního obytného prostoru s kuchyní, jídelním koutem a obývací částí s krbem. Z obývací části je také možné přejít přímo na terasu, případně otevřením zasklených dveří spojit prostor do jednoho celku s venkovní terasou. Vedle kuchyňské linky se nachází schodiště. Na druhém nadzemním podlaží najdete halu, ložnici a ještě jenu místnost, kterou lze také využít jako ložnici. Schodiště se nachází v centrální části domu, odděluje jednu ložnici od druhé.

Zdroj: majoarchitekti.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock