Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dialog dřeva s betonem

Dialog dřeva s betonem

Stále více lidí do svých interiérů začleňuje beton v jakékoliv podobě. Jediná jeho nevýhoda tkví v tom, že na nás může působit poměrně chladně. S tím si ale poradili architekti ze studia MSWW, kteří beton zkombinovali se světlým dubem, který chladné účinky betonu tlumí a interiér tohoto 300 m2 velkého domu tak působí mnohem útulněji.

Dub, který vše odlehčuje

Navzdory velkému podílu šedé, na nás tento interiér domu nepůsobí vůbec chladně, ba naopak. Láká na svoji útulnost a hřejivý pocit, který v nás vyvolává. Čím to je? Světlé lehké dřevo je zde v kombinaci s chladnými tóny betonu, což nejen kontrastuje, ale také se skvěle doplňuje. Stejný typ dřeva můžeme najít jak na podlahách, tak i na částech stěn, stropů nebo na nábytku. Zvláště obývací pokoj je dřevem doslova přeplněn. Zajímavým řešením jsou vnitřní žaluzie vyrobené ze stejného materiálu. Jsou funkční, dekorativní a současně tvoří jednotu se stěnou.

Posuvné dveře umožňují hru s dispozicí domu

Stěna s krbem vytváří jemnou hranici mezi obývacím pokojem a jídelnou s kuchyní. Z každého z těchto pokojů můžete vnímat uklidňující oheň v krbu.  Pro odpočinek v obývacím pokoji poslouží designová pohovka, ze které je dokonalý výhled na televizi, jež je zavěšena na stěně, což může působit i jako dekorační prvek. Naprostý komfort poskytují mobilní stěny a vysoké posuvné dveře, které umožňují vytvořit otevřený nebo soukromý prostor tam, kde je to potřeba.

Dialog dřeva s betonem

Dřevo a beton jsou také přítomny na chodbách a schodech. Různé textury a tvary materiálů, kombinované s geometrickými tvary lamp a zábradlí, vytváří příjemný prostor. Kuchyně je oddělena od jídelní části barem s postranním zrcadlem. Jako úložné prostory na všechno nádobí a další kuchyňské potřeby slouží zabudované kuchyňské skříně, které ladí s okolím.

Ložnice v klidných barvách uklidní

Ložnice byla, stejně jako většina místností, navržena v tlumených barvách. V kombinaci s dřevem a měkkými látkami umožňuje majitelům domu relax po celém dni. Obrovská okna byla opatřena těžkými neprůsvitnými závěsy, které majitelům zajišťují dokonalé soukromí. V celé místnosti převládá šedá barva s doplňky v mintové barvě (polštáře).

V domě najdeme i hernu s posilovnou

Skutečná exploze barev se nachází pouze v dětských pokojích. Stěny, sedadla, ale i koberce pulsují barvou. Dobře vymyšlené úložné prostory skryjí, co nemá jít vidět – a vystaví na odiv to, čím se mohou děti chlubit. Barva a energie se nachází i v zábavní místnosti, která slouží zároveň jako herna i domácí posilovna. K dispozici je pingpongový stůl a televize s herní konzolí pro zábavné trávení večerů s přáteli. Obrazy, které můžeme vidět na stěnách, jsou propojeny se zrcadly, kde můžeme sledovat výsledky svého úsilí při cvičení.

Zdroj: msww.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock