Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Malý byt s velmi omezeným rozpočtem

Malý byt s velmi omezeným rozpočtem

Co je malé, to je milé. Dál to znáte. Jak jinak bychom mohli popsat tento krásný a vkusně zařízený byt, který se nachází na pouhých 41 metrech čtverečních? Architekti si pohráli nejen s omezeným prostorem, ale i s napjatým rozpočtem. Jak se jim jejich snažení vydařilo? To posuďte sami zda může vzniknout krásné bydlení.

Omezený rozpočet donutil vymyslet nová řešení

Hlavním cílem architektů z Raca Architekci bylo vytvořit moderní a částečně surový interiér s jemnými dekoracemi, které vše doladí a zjemní. Hlavním problémem byl velmi omezený rozpočet. Bylo to jen 10 000 USD za byt o velikosti 41 metrů čtverečních. Nedostatek finančních prostředků architekty donutil nalézt svá vlastní řešení, která se nakonec stala výhodou tohoto bytu.

Chladné barvy a přece působí útulně

Barvy v interiéru jsou na první pohled studené. Jde o různé odstíny šedé – od světle šedé až po temně černou s modrými akcenty. Černé kabely vedené podél stropu a „nahé“ žárovky volně visící do prostoru. Přesně tak by se dalo popsat osvětlení tohoto bytu, které na nás díky přiznaným rozvodům elektřiny může působit lehce industriálně. Působení černé barvy na stěnách i na osvětlení bylo změkčeno jemnými mandalami, které díky své bílé barvě krásně kontrastují se zbytkem výmalby, zároveň tak tvoří originální detail. Nejzajímavější z nich je sova, kterou architekti umístili doprostřed stěny v obývacím pokoji. Tento způsob velkoformátového tisku umožňuje zjemnění černých stěn a minimalizovuje jejich dopad na zbytek interiéru.

Malý byt s velmi omezeným rozpočtem

Koupelnu zdobí grafika

Koupelna je minimalistická a je vedena ve studených tónech bílé a šedé barvy. Interiér působí tepleji a útulněji díky dřevěné desce, v níž je usazeno umyvadlo, a stoličce v barvách přírodního dřeva. Aby byla i tato místnost jedinečná, architekti použili efekt odrazu, který se promítá hlavně na grafických obrazech. Na stěnu proti zrcadlu umístili nápis z knihy Pavla Ardena „Whatever you think, think the opposite“, který se v zrcadle odráží v plném svém významu.

Zajímavostí, které stojí za povšimnutí, je hned několik. První stojí za zmínku výmalba v kuchyni, stěnu tam pokrývá tabulová barva, což umožňuje propustit uzdu fantazii a napsat tam například nějaký hezký vzkaz pro partnera. Jako kontrast a oživení v bytě působí i cihlová stěna, pokrytá vrstvou bílé barvy.

Tak co, líbilo by se vám tady? Já si myslím, že i malé bydlení má při dobrém zpracování své kouzlo.

Štítky: apartmán malý byt
Zdroj: raca-architekci.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Studie minimálního interiéru

Modulový dům pro maminku

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Rodinný dům Brno

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Přineste si jaro domů

Prefabrikovaný prázdninový dům v Hudson Valley

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rekonstrukce domu pro mladou rodinu

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock