Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Malý byt s velmi omezeným rozpočtem

Malý byt s velmi omezeným rozpočtem

Co je malé, to je milé. Dál to znáte. Jak jinak bychom mohli popsat tento krásný a vkusně zařízený byt, který se nachází na pouhých 41 metrech čtverečních? Architekti si pohráli nejen s omezeným prostorem, ale i s napjatým rozpočtem. Jak se jim jejich snažení vydařilo? To posuďte sami zda může vzniknout krásné bydlení.

Omezený rozpočet donutil vymyslet nová řešení

Hlavním cílem architektů z Raca Architekci bylo vytvořit moderní a částečně surový interiér s jemnými dekoracemi, které vše doladí a zjemní. Hlavním problémem byl velmi omezený rozpočet. Bylo to jen 10 000 USD za byt o velikosti 41 metrů čtverečních. Nedostatek finančních prostředků architekty donutil nalézt svá vlastní řešení, která se nakonec stala výhodou tohoto bytu.

Chladné barvy a přece působí útulně

Barvy v interiéru jsou na první pohled studené. Jde o různé odstíny šedé – od světle šedé až po temně černou s modrými akcenty. Černé kabely vedené podél stropu a „nahé“ žárovky volně visící do prostoru. Přesně tak by se dalo popsat osvětlení tohoto bytu, které na nás díky přiznaným rozvodům elektřiny může působit lehce industriálně. Působení černé barvy na stěnách i na osvětlení bylo změkčeno jemnými mandalami, které díky své bílé barvě krásně kontrastují se zbytkem výmalby, zároveň tak tvoří originální detail. Nejzajímavější z nich je sova, kterou architekti umístili doprostřed stěny v obývacím pokoji. Tento způsob velkoformátového tisku umožňuje zjemnění černých stěn a minimalizovuje jejich dopad na zbytek interiéru.

Malý byt s velmi omezeným rozpočtem

Koupelnu zdobí grafika

Koupelna je minimalistická a je vedena ve studených tónech bílé a šedé barvy. Interiér působí tepleji a útulněji díky dřevěné desce, v níž je usazeno umyvadlo, a stoličce v barvách přírodního dřeva. Aby byla i tato místnost jedinečná, architekti použili efekt odrazu, který se promítá hlavně na grafických obrazech. Na stěnu proti zrcadlu umístili nápis z knihy Pavla Ardena „Whatever you think, think the opposite“, který se v zrcadle odráží v plném svém významu.

Zajímavostí, které stojí za povšimnutí, je hned několik. První stojí za zmínku výmalba v kuchyni, stěnu tam pokrývá tabulová barva, což umožňuje propustit uzdu fantazii a napsat tam například nějaký hezký vzkaz pro partnera. Jako kontrast a oživení v bytě působí i cihlová stěna, pokrytá vrstvou bílé barvy.

Tak co, líbilo by se vám tady? Já si myslím, že i malé bydlení má při dobrém zpracování své kouzlo.

Štítky: apartmán malý byt
Zdroj: raca-architekci.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Rekonstrukce RD Hovorčovice

BD Kostelec nad Černými lesy - luxusní interiér

Dětský pokoj, Kravaře-Kouty

Sledujte nás

Nejčtenější články

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock