Kuchyň jednoduchých tvarů a dramatických kontrastů. Bílé plochy, které tvoří robustní základ celé kuchyně, lemuje strukturovaný tmavý povrch, zatímco podlaha a…

O realizaci

Kuchyň jednoduchých tvarů a dramatických kontrastů. Bílé plochy, které tvoří robustní základ celé kuchyně, lemuje strukturovaný tmavý povrch, zatímco podlaha a pracovní okénko září jasně červenou barvou. Ta prostoru na první pohled dodává osobitou jiskru a opticky ho zatepluje. Dvířka úložných skříní jsou vyvedena ve vysokém lesku a skvěle tak ladí s matnějším povrchem postformingové pracovní desky, která zároveň slouží i jako barový či odkládací pult.

Protože jsou zóny na vaření a mytí nádobí umístěné ve výřezu, bylo pro nás důležité zajistit kvalitní osvětlení pracovní plochy. Na spodní stranu poliček jsme proto rozmístili kalená LED světla. Aby se mělo světlo od čeho odrážet, opatřili jsme navíc zadní plochu okénka skleněnou zástěnou. Celkový elegantní vzhled kuchyně pak už jen podtrhují vestavné spotřebiče značky Miele, které krásně zapadají do jednoduchých linií interiéru.

Návrh: Ing. arch. Lucie Langerová

Realizace: Valušek interiér

Obrázky

Komentáře

Další realizace