Některým stačí v kuchyni málo, jiní zase potřebují svůj prostor. Tato atypická kuchyně ve tvaru písmene L je rozhodně tím druhým případem! Nejdůležitější část…

O realizaci

Některým stačí v kuchyni málo, jiní zase potřebují svůj prostor. Tato atypická kuchyně ve tvaru písmene L je rozhodně tím druhým případem! Nejdůležitější část tvoří masivní postformingová deska, která vede podél dvojitého okna a nabízí dostatek místa pro přípravu i odložení nádobí během vaření. Pod ní vedou úložné prostory se zapuštěnými úchyty. Přírodní dvířka z javorové dýhy krásně doplňují matně šedou barvu stěn a pracovních povrchů, zároveň místnost viditelně prosvětlují. Nad dřezem pak nenápadně visí prosklený sekretář s tím nejdůležitějším nádobím.

Unikátním prvkem této kuchyně je modifikovaný ostrovní pult, který z jedné strany skrývá dodatečné šuplíky a z druhé se maskuje jako jídelní stůl. Je úzký, aby zachoval dostatek průchozího prostoru a nepřekážel u vstupních dveří. Zároveň vyplňuje prostor mezi úložnými prostory a stává se tak impozantním středobodem celé kuchyně.

Návrh a realizace: Valušek interiér

Obrázky

Komentáře

Další realizace