Když není místa nazbyt, je třeba využít všeho, co se dá! Třeba propojit parapet s obkladem topení a vytvořit tak útulné místo na sezení. Popřípadě ho propojit…

O realizaci

Když není místa nazbyt, je třeba využít všeho, co se dá! Třeba propojit parapet s obkladem topení a vytvořit tak útulné místo na sezení. Popřípadě ho propojit přímo s linkou, aby se na ni vešel i dřez. Tato kuchyně se v omezeném prostoru totiž přímo vyžívá – důmyslná řešení jí jen dodávají ten správný styl! Nejzajímavějším prvkem je využití šikmých ploch, které vizuálně spojují kuchyni s jídelním koutkem. Dřevěné povrchy jsou vyrobené z dubové dýhy, zatímco zbytek tvoří lakované lamino. Pracovní deska je také z dubového dřeva a hladce navazuje na podlahu.

Ze stropu visí jednoduchá „retro“ světla ve stylu klasických žárovek, zatímco do úložných prostor jsou zabudovány vestavné spotřebiče Siemens a Gorenje. Hlavní atrakcí je ale přece jenom velká magnetická tabule, která pokrývá celou kuchyňskou stěnu. Členové domácnosti si tak mohou psát vzkazy nebo zaznamenávat recepty přímo v průběhu vaření!

Návrh: Andrea Jašková Architekt

Realizace: Valušek interiér

Obrázky

Komentáře

Další realizace