Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Stodola u Lichtenštejnské hájenky v moravské obci Bělkovice-Lašťany měla namále. Stačilo poslechnout nesmlouvavé rady kritiků, aby ji vystřídal dům bez minulosti. Její majitelé však na rady nedali a stodole přiléhající k hájence vdechli nový život. Ta se jim za to odměnila kouzelnou atmosférou s nostalgií starých časů.

Nadšení, trpělivost a vynaložené úsilí se vyplatilo. Ze zpustošené stodoly se stalo stylové bydlení plné slunce. Uprostřed malebné přírody tak toto znovuoživené stavení nabízí dokonalé útočiště pro ty, kteří prahnou po úniku z ruchu velkých měst.

Vkusné bydlení v rustikálním stylu

Hájenka se stodolou vrací člověka zpátky k přírodě. Podobně jako hájenka je i přilehlá stodola koncipovaná tak, že se její interiér plynule přelévá do exteriéru. Příjemný rustikální styl sjednocuje celý prostor, ať už je venku nebo uvnitř. Obnažený kámen, nahé cihly a voňavé dřevo spoludotvářejí charakter stodoly, v níž jako by se zastavil čas. Interiér je ukázkou poctivého řemesla a tradice, o čemž svědčí například přiznané dřevěné stropy. Veškeré tyto prvky umocňují autentickou přírodní atmosféru, která je pohlazením po duši.

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Rustikální interiér plný výhledů

Stodola představuje osobitý vkus a notnou dávku inspirace snad na každém kroku, ať už se návštěvník pohybuje v obývací části, kuchyni, jídelně, ložnicích či koupelně. Všechny tyto místnosti spojuje příjemný rustikální ráz, který interiér přibližuje přírodě. Nejvýraznějším prvkem jsou zde odhalené kamenné a cihlové zdi, které toto bydlení navracejí do minulosti. Přesto je ale vysoce komfortní a uživatelsky vstřícné. Díky velkým dveřím a oknům je navíc plné světla a krásných výhledů.

Kuchyňská linka s tabulovou barvou

Z terasy se vchází do obývacího pokoje, který je propojený s kuchyní a jídelnou. Půvabnou dominantu tohoto prostoru tvoří světle šedá kachlová kamna, která jsou jednou z mnoha upomínek na staré dobré časy. V blízkosti obnažených cihlových zdí jim to neobyčejně sluší. Tento prostor rovněž zdobí vcelku moderní kuchyňská linka, která se však obešla bez rušivých horních skříněk. Díky svému minimalistickému rázu do této společenské zóny příjemně zapadá. A na své si přijdou také děti. Spodní skříňky totiž krášlí praktická tabulová barva, kterou lze osvěžit kreativními nápisy.

Přečtěte si také

Černě oděný víkendový dům u lesa

V úchvatné majestátní krajině Vorarlberska, spolkové země Rakouska, se nachází působivý víkendový dům, který naprosto přirozeně vrůstá do svého okolí. Je důmyslně usazený na strmém jižním svahu a…

Lesní, Dubová a Pomněnková ložnice

Přidanou hodnotou obývací zóny jsou velkorysé výhledy, které poskytují velké prosklené dveře, díky nimž jako by byl les stále na dosah. Vedle obývací části se nachází koupelna, jež rovněž zaujme půvabným rustikálním stylem. Ani v ní tak nechybí romantické a historizující prvky. Po schodišti, pod kterým našla místo malá šatna, lze vystoupat do patra, ve kterém se nachází trojice ložnic s půvabnými jmény. Lesní, Dubová a Pomněnková ložnice voní dřevem a nabízejí rozkošné místo k odpočinku.

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Bydlení v neustálém kontaktu s přírodou

Interiér je protkaný množstvím přírodních materiálů, roztomilých dekorací a něžných detailů. Jakmile přijde čas sblížit se o něco více s okolní přírodou, stačí vklouznout malou brankou za stodolou přímo do lesa. Rostou tu houby, jahody a borůvky. Vonící les láká k pozorování fauny a flóry. Nedaleko je ohrada s koňmi a sami majitelé si osvojili i srnečka, kterého zachránili, a on už s nimi zůstal.

Toto místo zkrátka patří k jedněm z nejkrásnějších v České republice. Jak kvůli kouzelnému rustikálnímu obydlí, tak kvůli nádherné okolní přírodě. Čistí mysl a rodí nezapomenutelné zážitky, které člověka vrací tam, kde to má nejraději.

Zdroj: www.lichtensteinskastodola.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Developerský projekt ve Spáleném Poříčí

Kuchyně z prvotřídních materiálů, navždy jako nová

Interiér Ostrava

ROMANTICKÁ KUCHYNĚ

Domácí kino

Prázdninový apartmán

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Originální adventní věnce

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock