Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Malebná chaloupka pod Krakonošovem

Malebná chaloupka pod Krakonošovem

Chaloupka pod Krakonošovem je stavením jako z pohádky. Usazená nedaleko Krkonošské vyhlídky, hradu Pecka a Babiččina údolí skýtá kouzelné útočiště snoubící lásku k historii s prvky moderního ubytování. Nabízí veškerý moderní komfort, ale i pumpu s ledovou vodou přímo na zahradě. Milovníci starých časů, tradičních domácností a kouzelné přírody si zde zkrátka přijdou na své.

Malebná chaloupka se nachází v obci Bukovina u Pecky v překrásné krajině Podkrkonoší. Za svůj současný vzhled vděčí sestrám chalupářkám, pro které je toto pohádkové stavení srdeční záležitostí. Katka a Lenka v něm vytvořily útulné místo plné rustikálního vybavení a pohádkové atmosféry.

Bydlení s připomínkou starých časů

Chaloupku doprovází původní stodola a dvorek s přilehlou zahradou, která svádí ke snídani v trávě. Chaloupka poskytuje prostor o velikosti 170 m², který sestává z osmi místností a dvou koupelen. Celý interiér je zařízený v rustikálním stylu, a tak vypadá, jako by se v něm zastavil čas. Připomíná doby dávno minulé, přesto svým obyvatelům poskytuje nebývalý komfort.

Malebná chaloupka pod Krakonošovem

Světnice jako srdce chalupy

Tradiční světnice se nachází v přízemí chaloupky. Právě tady se odehrává každodenní hemžení. Kouzelnou atmosféru tohoto místa umocňují unikátní kachlová kamna, která poslouží jak k zatopení, tak k upečení těch nejlepších bramborových placek. A stejně jako hloupého Honzu z pohádky zlákají i každého pořádného spáče. S takovými kamny se navíc chleba na cestu do okolí peče jedna radost. Pro ty, kteří si takové dobrodružství rádi ušetří, je ve světnici i klasická kuchyňská linka, která však rovněž nepostrádá milý rustikální ráz. Jako místo k setkávání a pochutnávání si na rozmanitých dobrotách slouží masivní dubový stůl se židlemi a lavicemi. Okna ve světnici se rozhlíží do tří světových stran, a nabízejí tak půvabné výhledy na dvorek a poklidné okolí vesnice.

Přečtěte si také

Půvabný letní dům propojený se zahradou

Ve Vajnorech, městské části Bratislavy, se nachází rekreační dům složený ze tří identických objemů. Působí jednoduše a lehce, a dává tak naplno vyniknout rozlehlé zahradě s bazénem. Úzce propojený s…

Místo pro spánek i taškařice

V přízemí chaloupky se nachází také společenská místnost, kterou lze využít k odpolednímu odpočinku a sledování televize. Je zde rovněž situována jedna ze čtyř ložnic vybavených ve venkovském stylu, která dostala název K hradu. Mimo jiné ji zdobí překrásný výhled do zahrady. Tři další ložnice se nacházejí v prvním nadpodlaží a jmenují se Ke Zvičině, K vyhlídce a K lesu. K očistě slouží dvě koupelny s vanou a sprchovým koutem, které zaujmou naprosto úchvatnou mozaikou. Pro otrlejší povahy je tu pumpa s ledovou vodou, která poslouží jako zdravé osvěžení po ranní rozcvičce v zahradě. Také děti zde mají své soukromé království přístupné pouze po žebříku. Nachází se ve vyvýšeném patře, tedy přímo nad hlavami rodičů. V dětské herně si mohou užívat zábavy a všelijakých taškařic, aniž by se rodiče museli obávat o jejich bezpečí.

Malebná chaloupka pod Krakonošovem

Chaloupka, která myslí na všechno

Tím však služby této uživatelsky nadmíru vstřícné chaloupky zdaleka nekončí. Rodinné příslušníky či partu přátel s radostí přivítá i původní stodola, která prošla příjemnou proměnou. Stejně jako interiér chaloupky voní dřevem a bezstarostností. Poskytuje dokonalé útočiště před deštěm či prudkým sluncem, přesto ale stále na čerstvém vzduchu. Stodola je jako stvořená pro dlouhé rozhovory u sklenky vína, tanec a zpěv. Víno se dá přitom vychladit v chladírně, ve které lze uložit i potraviny či zaparkovat různá bezmotorová přibližovadla včetně kočárků a lyží. Když je horko k nevydržení, dá se tu skočit do sudu. Ten se využívá celoročně a poskytuje skvělé vyžití nejen pro otužilce. Pod sudem je totiž možné si zatopit. K dispozici je také zahradní sprcha či finská sauna, která se nachází v původní stodole.

Kouzlo tradice v náruči přírody

Chaloupka pod Krakonošovem je zařízená s citem pro kombinaci materiálů a barev. Její romantický venkovský ráz z ní dělá chaloupku jako z pohádky. Od pokoje k pokoji voní dřevem a vyhlíží do překrásného okolí zpod roztomilých záclonek, které mívaly na oknech naše babičky. Kouzlo tradice umocňuje respekt k přírodním materiálům, kterými se interiér chaloupky hemží. Tradiční venkovské povlečení, staré bytelné skříně, kachlová kamna, masivní stoly a židle ukazující krásu dřeva, patinované lavice, půvabné kořenky, vázy, džbány, … To všechno spoludotváří naprosto úchvatné místo, v němž jako by se zastavil čas.

Pocestné, které se zatoulají v čarokrásné krajině kolem Babiččina údolí, tak mile přivítá chaloupka, v níž je radost složit hlavu. Nad ránem se budí kokrháním kohouta a celé dny pak žije svůj pohádkový sen…

Zdroj: www.podkrakonosovem.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Velká Bíteš

rekonstrukce a interiér bytu Dejvice

VÝBĚR ŠPIČKOVÝCH MATERIÁLŮ

TRENDY interiér rodinného domu

"Hygge styl" Šakvice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak na masivní dřevěné podlahy a podlahové topení?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock