Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Malebná chaloupka pod Krakonošovem

Malebná chaloupka pod Krakonošovem

Chaloupka pod Krakonošovem je stavením jako z pohádky. Usazená nedaleko Krkonošské vyhlídky, hradu Pecka a Babiččina údolí skýtá kouzelné útočiště snoubící lásku k historii s prvky moderního ubytování. Nabízí veškerý moderní komfort, ale i pumpu s ledovou vodou přímo na zahradě. Milovníci starých časů, tradičních domácností a kouzelné přírody si zde zkrátka přijdou na své.

Malebná chaloupka se nachází v obci Bukovina u Pecky v překrásné krajině Podkrkonoší. Za svůj současný vzhled vděčí sestrám chalupářkám, pro které je toto pohádkové stavení srdeční záležitostí. Katka a Lenka v něm vytvořily útulné místo plné rustikálního vybavení a pohádkové atmosféry.

Bydlení s připomínkou starých časů

Chaloupku doprovází původní stodola a dvorek s přilehlou zahradou, která svádí ke snídani v trávě. Chaloupka poskytuje prostor o velikosti 170 m², který sestává z osmi místností a dvou koupelen. Celý interiér je zařízený v rustikálním stylu, a tak vypadá, jako by se v něm zastavil čas. Připomíná doby dávno minulé, přesto svým obyvatelům poskytuje nebývalý komfort.

Malebná chaloupka pod Krakonošovem

Světnice jako srdce chalupy

Tradiční světnice se nachází v přízemí chaloupky. Právě tady se odehrává každodenní hemžení. Kouzelnou atmosféru tohoto místa umocňují unikátní kachlová kamna, která poslouží jak k zatopení, tak k upečení těch nejlepších bramborových placek. A stejně jako hloupého Honzu z pohádky zlákají i každého pořádného spáče. S takovými kamny se navíc chleba na cestu do okolí peče jedna radost. Pro ty, kteří si takové dobrodružství rádi ušetří, je ve světnici i klasická kuchyňská linka, která však rovněž nepostrádá milý rustikální ráz. Jako místo k setkávání a pochutnávání si na rozmanitých dobrotách slouží masivní dubový stůl se židlemi a lavicemi. Okna ve světnici se rozhlíží do tří světových stran, a nabízejí tak půvabné výhledy na dvorek a poklidné okolí vesnice.

Přečtěte si také

Chalupa, která se zcela liší od běžného víkendového bydlení

Kombinaci těchto dvou krásných chatek uprostřed přírody nelze považovat za klasické víkendové bydlení, kam se vydá běžná rodina na prázdniny. Jde o místo, které je jako stvořené pro svého majitele -…

Místo pro spánek i taškařice

V přízemí chaloupky se nachází také společenská místnost, kterou lze využít k odpolednímu odpočinku a sledování televize. Je zde rovněž situována jedna ze čtyř ložnic vybavených ve venkovském stylu, která dostala název K hradu. Mimo jiné ji zdobí překrásný výhled do zahrady. Tři další ložnice se nacházejí v prvním nadpodlaží a jmenují se Ke Zvičině, K vyhlídce a K lesu. K očistě slouží dvě koupelny s vanou a sprchovým koutem, které zaujmou naprosto úchvatnou mozaikou. Pro otrlejší povahy je tu pumpa s ledovou vodou, která poslouží jako zdravé osvěžení po ranní rozcvičce v zahradě. Také děti zde mají své soukromé království přístupné pouze po žebříku. Nachází se ve vyvýšeném patře, tedy přímo nad hlavami rodičů. V dětské herně si mohou užívat zábavy a všelijakých taškařic, aniž by se rodiče museli obávat o jejich bezpečí.

Malebná chaloupka pod Krakonošovem

Chaloupka, která myslí na všechno

Tím však služby této uživatelsky nadmíru vstřícné chaloupky zdaleka nekončí. Rodinné příslušníky či partu přátel s radostí přivítá i původní stodola, která prošla příjemnou proměnou. Stejně jako interiér chaloupky voní dřevem a bezstarostností. Poskytuje dokonalé útočiště před deštěm či prudkým sluncem, přesto ale stále na čerstvém vzduchu. Stodola je jako stvořená pro dlouhé rozhovory u sklenky vína, tanec a zpěv. Víno se dá přitom vychladit v chladírně, ve které lze uložit i potraviny či zaparkovat různá bezmotorová přibližovadla včetně kočárků a lyží. Když je horko k nevydržení, dá se tu skočit do sudu. Ten se využívá celoročně a poskytuje skvělé vyžití nejen pro otužilce. Pod sudem je totiž možné si zatopit. K dispozici je také zahradní sprcha či finská sauna, která se nachází v původní stodole.

Kouzlo tradice v náruči přírody

Chaloupka pod Krakonošovem je zařízená s citem pro kombinaci materiálů a barev. Její romantický venkovský ráz z ní dělá chaloupku jako z pohádky. Od pokoje k pokoji voní dřevem a vyhlíží do překrásného okolí zpod roztomilých záclonek, které mívaly na oknech naše babičky. Kouzlo tradice umocňuje respekt k přírodním materiálům, kterými se interiér chaloupky hemží. Tradiční venkovské povlečení, staré bytelné skříně, kachlová kamna, masivní stoly a židle ukazující krásu dřeva, patinované lavice, půvabné kořenky, vázy, džbány, … To všechno spoludotváří naprosto úchvatné místo, v němž jako by se zastavil čas.

Pocestné, které se zatoulají v čarokrásné krajině kolem Babiččina údolí, tak mile přivítá chaloupka, v níž je radost složit hlavu. Nad ránem se budí kokrháním kohouta a celé dny pak žije svůj pohádkový sen…

Zdroj: www.podkrakonosovem.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock