Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Pojďte spolu s námi objevit kouzlo chaloupky, která klame vzhledem. Ačkoliv vypadá, že už tu stojí celou řádku let, nenechte se mýlit. Jedná se totiž o novostavbu!

Na vesnici, a přece na samotě, vyrostla půvabná chaloupka obklopená lesy. Její zastaralý vzhled okouzlil majitelku natolik, že na tomto romantickém bydlení po koupi téměř nic nezměnila. Spolu se svou rodinou z ní vytvořila příjemné útočiště, v němž si všichni užívají klidu a pohodlí. Překrásnou přírodu mají na dosah a historie na ně dýchá na každém rohu jejich rafinovaného bydlení.

Chalupa, která klame

Chalupa, jejíž věk byste zřejmě nehádali, působí zvláštním tajemným dojmem. Spolehlivě splývá s okolní přírodou, miluje patinu a vůbec všechno, co je staré. Jakmile překročíte její práh, obejme vás všudypřítomný klid a pohoda. Zláká vás zdánlivě starobylé křeslo a chuť dívat se do přírody za oknem a nedělat vůbec nic. Přesně takovou atmosféru si přáli i současní obyvatelé této pozoruhodné chaloupky. Koupili ji ve velmi podobném stavu, v jakém je teď, takže provedli jen minimální úpravy.

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!
Foto: Kristína Toroková

Proměna interiéru chalupy

K jistým změnám došlo pouze v interiéru chalupy, kterou prohřála spousta přírodních materiálů. Nešlo však o žádné těžké koberce či valašky na stěnách! Prostor zde naopak dostaly jemné materiály, jako je proutí, kožešina, dřevo či len. Právě jejich prostřednictvím bylo dosaženo spojení tradice s funkčností. Interiér byl mimo jiné oživen různobarevnými textiliemi a nevšedním nábytkem.

Přečtěte si také

Rekonstrukce staré chalupy v Podkrkonoší

Chalupa v Podkrkonoší se po rozsáhlé rekonstrukci změnila na moderní bydlení pro rodinu, které i tak dýchá starými časy ve stylu skandinávského venkova.

Příkladem může být modrá skříňka v jedné z ložnic, která si se světlými tóny dřeva hezky notuje. Interiér je tak útulný jak díky vhodným kombinacím materiálů, tak díky zvolené paletě barev. Účinně jej však prohřívá zejména přítomnost dřeva, ze kterého jsou podlahy i stropní trámy. Romantickou atmosféru v interiéru této nevšední chaloupky umocňuje také komfortní posezení, které je srdcem obývacího pokoje.

Až na několik funkčních výdobytků není ani z interiéru znát, že se jedná o novostavbu. Historie v ní dýchá ze všech stran. Nachází se zde zajímavé komody, truhly, lampy, ale třeba i staré rádio. Romantickou atmosféru v chalupě navozují i půvabná dřevěná okna se záclonkami ve venkovském stylu.

Štítky: chata / chalupa
Foto: Kristína Toroková

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Developerský projekt ve Spáleném Poříčí

Kuchyně z prvotřídních materiálů, navždy jako nová

Interiér Ostrava

ROMANTICKÁ KUCHYNĚ

Domácí kino

Prázdninový apartmán

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Originální adventní věnce

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock