Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Pojďte spolu s námi objevit kouzlo chaloupky, která klame vzhledem. Ačkoliv vypadá, že už tu stojí celou řádku let, nenechte se mýlit. Jedná se totiž o novostavbu!

Na vesnici, a přece na samotě, vyrostla půvabná chaloupka obklopená lesy. Její zastaralý vzhled okouzlil majitelku natolik, že na tomto romantickém bydlení po koupi téměř nic nezměnila. Spolu se svou rodinou z ní vytvořila příjemné útočiště, v němž si všichni užívají klidu a pohodlí. Překrásnou přírodu mají na dosah a historie na ně dýchá na každém rohu jejich rafinovaného bydlení.

Chalupa, která klame

Chalupa, jejíž věk byste zřejmě nehádali, působí zvláštním tajemným dojmem. Spolehlivě splývá s okolní přírodou, miluje patinu a vůbec všechno, co je staré. Jakmile překročíte její práh, obejme vás všudypřítomný klid a pohoda. Zláká vás zdánlivě starobylé křeslo a chuť dívat se do přírody za oknem a nedělat vůbec nic. Přesně takovou atmosféru si přáli i současní obyvatelé této pozoruhodné chaloupky. Koupili ji ve velmi podobném stavu, v jakém je teď, takže provedli jen minimální úpravy.

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!
Foto: Kristína Toroková

Proměna interiéru chalupy

K jistým změnám došlo pouze v interiéru chalupy, kterou prohřála spousta přírodních materiálů. Nešlo však o žádné těžké koberce či valašky na stěnách! Prostor zde naopak dostaly jemné materiály, jako je proutí, kožešina, dřevo či len. Právě jejich prostřednictvím bylo dosaženo spojení tradice s funkčností. Interiér byl mimo jiné oživen různobarevnými textiliemi a nevšedním nábytkem.

Přečtěte si také

Víkendový dům, kde je radost trávit volný čas

Možnost strávit víkend nebo jiný volný den mimo ruch města je snem snad každého pracujícího, přičemž my nejsme výjimkou. Ne kvůli našemu duševnímu blahobytu si ale dnes představíme útočiště jako…

Příkladem může být modrá skříňka v jedné z ložnic, která si se světlými tóny dřeva hezky notuje. Interiér je tak útulný jak díky vhodným kombinacím materiálů, tak díky zvolené paletě barev. Účinně jej však prohřívá zejména přítomnost dřeva, ze kterého jsou podlahy i stropní trámy. Romantickou atmosféru v interiéru této nevšední chaloupky umocňuje také komfortní posezení, které je srdcem obývacího pokoje.

Až na několik funkčních výdobytků není ani z interiéru znát, že se jedná o novostavbu. Historie v ní dýchá ze všech stran. Nachází se zde zajímavé komody, truhly, lampy, ale třeba i staré rádio. Romantickou atmosféru v chalupě navozují i půvabná dřevěná okna se záclonkami ve venkovském stylu.

Štítky: chata / chalupa
Foto: Kristína Toroková

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock