Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Camppinus Park: Chytré domy na rekreaci

Camppinus Park: Chytré domy na rekreaci

Nechte se okouzlit moderním pojetím typicky saské usedlosti. Camppinus Park je novým řešením moderní dovolené v soukromí i naprostém komfortu chytrých domů.

Všechno to začalo v roce 1848 - tehdy byla v Jezierzanech postavena stodola, kterou uvidíte u vchodu do Camppinus Parku. Jeho architektura byla inspirací k vytvoření inteligentních celoročních domů, které připomínají tradiční budovy v okolí. Formou typických venkovských a rybářských budov v Jezierzanech je typ saské usedlosti. Vyznačuje se jednoduchostí tvaru, sklonu, okapových střech a tmavých barev. Přírodní černá barva je získaná metodou japonského Shou Sugi Ban, která je známá po celá staletí a která dodává fascinující atmosféru, ale také nejvyšší kvalitu. Camppinus Park vytváří vlastní svět daleko od shonu měst, plný klidu a pohody.

Moderní pojetí starého stylu

V polském přímořském městě Jezierzany u jezera Wicko se nachází nový rekreační park obklopený stromy - Park Cammpinus. Inovativní místo, které vycházelo z vášně pro místní tradiční architekturu a současné moderní potřeby.

Inovativní domy rekreačního parku vytvářejí tichý, klidný prostor ideální pro odpočinek, kde nikdo není rušen a každý si může odpočinout od ruchů města. Okolní příroda harmonizuje mysl, pomáhá relaxaci bez výčitek a přitom jste stále v centru dění. Park kombinuje tradici s moderním stylem života. Byl vytvořen, aby ukázal, jak lze tyto dva aspekty krásně spojit. Spojení s tradičními budovami je zachyceno v původní stodole, která se nachází v blízkosti vchodu a odkazuje na tvary domů a práci se dřevem metodou japonského Shou Sugi Ban. Spojení moderního života je vidět v pečlivě navržených funkčních interiérech a všudypřítomných technologických inovacích.

Camppinus Park: Chytré domy na rekreaci

Dům v domě

Koncept interiéru vychází přímo z charakteru architektury - uvnitř budov s černými fasádami umístili designéři menší, výrazné černé domy, ve kterých je kuchyň, koupelna a skříně. To umožnilo vizuální rozdělení domů na funkční oblasti. Viditelná dřevěná konstrukce v přírodní borovicové barvě tvoří obývací pokoj s velkou prosklenou stěnou, černý vnitřní dům s šedými betonovými dlaždicemi, které se podobají typickým šestiúhelníkovým dlaždicím, odděluje chodbu a jídelní část.

Nové technologie = chytré domy

Dalším důležitým bodem jsou nové technologie - inteligentní domácnosti, průvodce v tabletu nebo virtuální realita. V Camppinus Parku se inteligentní domy přizpůsobují okolí a individuálním potřebám hostů. Chytré domy se o vás postarají od okamžiku, kdy do nich vstoupíte. Speciální systém přizpůsobí prostředí vaší náladě kdykoli během dne nebo noci, a to pouhými několika kliknutími na tabletu. 

Štítky: chata / chalupa
Zdroj: www.modelina-architekci.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Vybíráme dlažbu na terasu

Zdařilá rekonstrukce Ačkové chaty

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock