Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Camppinus Park: Chytré domy na rekreaci

Camppinus Park: Chytré domy na rekreaci

Nechte se okouzlit moderním pojetím typicky saské usedlosti. Camppinus Park je novým řešením moderní dovolené v soukromí i naprostém komfortu chytrých domů.

Všechno to začalo v roce 1848 - tehdy byla v Jezierzanech postavena stodola, kterou uvidíte u vchodu do Camppinus Parku. Jeho architektura byla inspirací k vytvoření inteligentních celoročních domů, které připomínají tradiční budovy v okolí. Formou typických venkovských a rybářských budov v Jezierzanech je typ saské usedlosti. Vyznačuje se jednoduchostí tvaru, sklonu, okapových střech a tmavých barev. Přírodní černá barva je získaná metodou japonského Shou Sugi Ban, která je známá po celá staletí a která dodává fascinující atmosféru, ale také nejvyšší kvalitu. Camppinus Park vytváří vlastní svět daleko od shonu měst, plný klidu a pohody.

Moderní pojetí starého stylu

V polském přímořském městě Jezierzany u jezera Wicko se nachází nový rekreační park obklopený stromy - Park Cammpinus. Inovativní místo, které vycházelo z vášně pro místní tradiční architekturu a současné moderní potřeby.

Inovativní domy rekreačního parku vytvářejí tichý, klidný prostor ideální pro odpočinek, kde nikdo není rušen a každý si může odpočinout od ruchů města. Okolní příroda harmonizuje mysl, pomáhá relaxaci bez výčitek a přitom jste stále v centru dění. Park kombinuje tradici s moderním stylem života. Byl vytvořen, aby ukázal, jak lze tyto dva aspekty krásně spojit. Spojení s tradičními budovami je zachyceno v původní stodole, která se nachází v blízkosti vchodu a odkazuje na tvary domů a práci se dřevem metodou japonského Shou Sugi Ban. Spojení moderního života je vidět v pečlivě navržených funkčních interiérech a všudypřítomných technologických inovacích.

Camppinus Park: Chytré domy na rekreaci

Dům v domě

Koncept interiéru vychází přímo z charakteru architektury - uvnitř budov s černými fasádami umístili designéři menší, výrazné černé domy, ve kterých je kuchyň, koupelna a skříně. To umožnilo vizuální rozdělení domů na funkční oblasti. Viditelná dřevěná konstrukce v přírodní borovicové barvě tvoří obývací pokoj s velkou prosklenou stěnou, černý vnitřní dům s šedými betonovými dlaždicemi, které se podobají typickým šestiúhelníkovým dlaždicím, odděluje chodbu a jídelní část.

Nové technologie = chytré domy

Dalším důležitým bodem jsou nové technologie - inteligentní domácnosti, průvodce v tabletu nebo virtuální realita. V Camppinus Parku se inteligentní domy přizpůsobují okolí a individuálním potřebám hostů. Chytré domy se o vás postarají od okamžiku, kdy do nich vstoupíte. Speciální systém přizpůsobí prostředí vaší náladě kdykoli během dne nebo noci, a to pouhými několika kliknutími na tabletu. 

Štítky: chata / chalupa
Zdroj: www.modelina-architekci.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Rekonstrukce RD Hovorčovice

BD Kostelec nad Černými lesy - luxusní interiér

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock