Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Atypický dům v horách

Atypický dům v horách

Po cestě směrem na Postalm, druhou největší náhorní plošinu Evropy, se návštěvníkům naskýtá nespočet dechberoucích výhledů na Tennenské hory a masiv Dachstein. V této divoké alpské krajině se poblíž Salcburku rozkládá stará usedlost, kterou před časem doplnil nový atypický dům.

Úchvatná alpská krajina si žádá kvalitní architekturu. Spojení moderní architektury s okolní scenérií se přitom ne vždy podaří. Na jednom ze zdejších pozemků byla kdysi farma, kterou dodnes připomíná budova představující tradiční alpskou architekturu. Majitel se původně rozhodl pro její rekonstrukci, nakonec se ale ukázalo, že bude mnohem lepší postavit v její blízkosti nový moderní dům.

Dům s odkazem tradiční alpské architektury

Nové bydlení zaujímá plochu o velikosti 204 m2 a o jeho podobu se zasloužil architekt Maximilian Eisenköck. Inspirován tradiční alpskou architekturou a půvabnými obytnými a farmářskými domy zdůraznil především design fasády. Zřejmé bylo také použití dřeva jakožto přirozeně se vyskytujícího materiálu v alpských oblastech. Díky speciální úpravě dřevěných panelů, nahoře zuhelnatělých, se nová budova harmonicky přizpůsobuje okolní scenérii a vzdává hold fasádám starých statků.

Atypický dům v horách
Foto: Courtesy of Maximilian Eisenköck

Komfortní bydlení plné výhledů

Nově postavený dům slouží jako soukromé rekreační bydlení. Sestává z masivního kamenného soklu a dřevěné konstrukce. Výrazným prvkem je také ostře řezaná střecha. Dům je mírně vykloněný do okolí a zaujme také atypickým uspořádáním oken. Svým obyvatelům nabízí komfortní bydlení s obývacím pokojem, kuchyní, jídelnou, ložnicemi a koupelnami. Součástí interiéru je také wellness centrum a vinný sklípek.

Přečtěte si také

Rekonstrukce horské chaty pod Bukovou horou

V překrásné krajině Orlických hor se hezky vyjímá vcelku netradiční chata, která nedávno prošla výraznou, ale přesto citlivou rekonstrukcí. Zdobí ji kamenný komín, zimní zahrada a inspirativní…

Velká okna umožňují obyvatelům kochat se nádhernými výhledy na alpskou scenérii. O útulnou atmosféru se v interiéru zasloužilo i světlé obložení z laminovaných dřevěných desek. Interiér je světlý, otevřený a příjemně vzdušný. Představuje striktní minimalistický styl, jehož jedinou ozdobou jsou neustále se měnící obrazy přírody.

V dechberoucí alpské krajině tak vyrostl pozoruhodný dům, který v sobě spojuje odkaz historie s požadavky na moderní bydlení. Díky své fasádě plynule navazuje na okolní krajinu, do které vizuálně vrůstá.

Foto: Courtesy of Maximilian Eisenköck
Zdroj: www.maxeisenkoeck.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock