Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Atypický dům v horách

Atypický dům v horách

Po cestě směrem na Postalm, druhou největší náhorní plošinu Evropy, se návštěvníkům naskýtá nespočet dechberoucích výhledů na Tennenské hory a masiv Dachstein. V této divoké alpské krajině se poblíž Salcburku rozkládá stará usedlost, kterou před časem doplnil nový atypický dům.

Úchvatná alpská krajina si žádá kvalitní architekturu. Spojení moderní architektury s okolní scenérií se přitom ne vždy podaří. Na jednom ze zdejších pozemků byla kdysi farma, kterou dodnes připomíná budova představující tradiční alpskou architekturu. Majitel se původně rozhodl pro její rekonstrukci, nakonec se ale ukázalo, že bude mnohem lepší postavit v její blízkosti nový moderní dům.

Dům s odkazem tradiční alpské architektury

Nové bydlení zaujímá plochu o velikosti 204 m2 a o jeho podobu se zasloužil architekt Maximilian Eisenköck. Inspirován tradiční alpskou architekturou a půvabnými obytnými a farmářskými domy zdůraznil především design fasády. Zřejmé bylo také použití dřeva jakožto přirozeně se vyskytujícího materiálu v alpských oblastech. Díky speciální úpravě dřevěných panelů, nahoře zuhelnatělých, se nová budova harmonicky přizpůsobuje okolní scenérii a vzdává hold fasádám starých statků.

Atypický dům v horách
Foto: Courtesy of Maximilian Eisenköck

Komfortní bydlení plné výhledů

Nově postavený dům slouží jako soukromé rekreační bydlení. Sestává z masivního kamenného soklu a dřevěné konstrukce. Výrazným prvkem je také ostře řezaná střecha. Dům je mírně vykloněný do okolí a zaujme také atypickým uspořádáním oken. Svým obyvatelům nabízí komfortní bydlení s obývacím pokojem, kuchyní, jídelnou, ložnicemi a koupelnami. Součástí interiéru je také wellness centrum a vinný sklípek.

Přečtěte si také

Chalupa jako pasivní úsporná novostavba

Vydejte se spolu s námi do malebné moravské vesnice ležící v překrásném kraji lesů, rybníků a historických skvostů. Najdete tu půvabnou chalupu, která je pastvou pro oko a útěchou pro duši. Se svou…

Velká okna umožňují obyvatelům kochat se nádhernými výhledy na alpskou scenérii. O útulnou atmosféru se v interiéru zasloužilo i světlé obložení z laminovaných dřevěných desek. Interiér je světlý, otevřený a příjemně vzdušný. Představuje striktní minimalistický styl, jehož jedinou ozdobou jsou neustále se měnící obrazy přírody.

V dechberoucí alpské krajině tak vyrostl pozoruhodný dům, který v sobě spojuje odkaz historie s požadavky na moderní bydlení. Díky své fasádě plynule navazuje na okolní krajinu, do které vizuálně vrůstá.

Foto: Courtesy of Maximilian Eisenköck
Zdroj: www.maxeisenkoeck.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock