Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kamenná chaloupka pro dva jako z nejromantičtějšího snu

Kamenná chaloupka pro dva jako z nejromantičtějšího snu

Máte rádi romantiku uprostřed přírody a rustikální styl? Pak se vám bude určitě líbit tato zrekonstruovaná stodola. Přeměna někdejší hospodářské budovy zahalené do šestnácti akrů výjimečné přírodní krásy je skutečně zdařilá.

Bývala stodola s tlustými kamennými zdmi se ukrývá v klidném přírodním území mezi starým jablečným sadem (je pozůstatkem bývalé ovocné farmy) a soukromým jezerem určeným k rybolovu. Je jedním z mála světlých příkladů zvládnutého rustikálního šarmu. Rekonstruovaná stará kamenná budova je určena pro mladé páry, které hledají únik od každodenní reality v klidu přírody. Díky bukolický stylu je ideálním místem, plným harmonie a klidu.

Místo plné klidu

Památka ze 16. století, opuštěný vzhled ukrývá autentickou rustikální krásu interiéru s přírodními materiály, těžkými texturami a tlumenými barvami. Původní stavba je historickou památkou pocházející ze 16. století. Obnova původní budovy se řídila přísnými pravidly. Při rekonstrukci, která byla velmi citlivě a láskyplně řešena, bylo použito původní zachováno dřevo, kamenné stěny a klenuté stropy. Historické lázeňské město z viktoriánských dob se nachází od chaty jen tři kilometry, takže historické atmosféry se mohou bydlící nadýchat iv nedalekém městě, které je neméně kouzelné jako přestavěna stodola.

Kamenná chaloupka pro dva jako z nejromantičtějšího snu

Jak je vybaven interiér?

Nejvýraznější je ložnice, která se nachází hned u obytném prostoru: do bílého oděná královská postel, těžké šedé závěsy, sprcha hned po ruce. Navzdory svému stylu, který ne vždy vidíme vhodným iz praktického hlediska, je tato stará usedlost řešena plně funkčně. Ve vnitřní eklektické otevřené kuchyni najdete kvalitní sporák a veškeré potřebné vybavení, včetně myčky nádobí a pračky. Navzdory moderním spotřebičů však interiér nepřišel o nic ze své stylovosti. Nad kuchyní se nachází malá relaxační místnost, do které se dostanete po dřevěném schodišti.

Dveře do světa přírodní krásy

Příjemným je propojení interiéru s exteriérem díky terase, na kterou se dostanete světlemodrými dvojitými dveřmi. Jídelní stůl, terakotové květináče s mátou, pažitkou a levandulí vytvářejí vonnou kulisu. Odtud můžete naplno vychutnávat krásu neustále se měnících okolních hor. Pokud chcete jít ještě dál, můžete si udělat soukromý piknik na břehu rybníka nebo projít se mezi starými duby.

Štítky: chata / chalupa
Zdroj: Unique Home Stays www.uniquehomestays.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock