Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Romantický úkryt v Cornwallu

Romantický úkryt v Cornwallu

Dnes společně zavítáme do romantického prostředí Cornwallu, který tvoří jihozápadní špičku poloostrova Velké Británie. Na tomto magickém místě se prý stírá hranice mezi snem a realitou, o čemž svědčí i půvabná chalupa, která vyrostla v jedné ze zdejších romantických zahrad.

Chalupa v souladu s přírodou

Útočiště, ve kterém je stále cítit hluboko zakořeněná keltská tradice, obklopuje zahrada připomínající staroanglický styl. Chalupa je z části obrostlá popínavými rostlinami, což vytváří příjemnou symbiózu domu a jeho nejtěsnějšího okolí. Díky provázanosti interiéru s exteriérem vzniká opravdové útočiště pro ty, kteří prahnou po romantice a útulném bydlení, jež pamatuje staré časy. Ne nadarmo se říká, že má tato chalupa co dočinění s bájnou Narnií. Působí totiž díky své kráse jakoby z jiného světa až fantaskně.

Romantický úkryt v Cornwallu

Půvabný interiér chalupy

V téhle chalupě jakoby se zastavil čas. Přesto však svým obyvatelům poskytuje neskutečný komfort. Její interiér dbá na jejich pohodlí a udržuje si nezaměnitelnou atmosféru domova, kterou umocňuje dřevo příjemně praskající v krbu. Jeho vzhled v sobě snoubí staré a nové časy, stejně jako je tomu u většiny dalšího vybavení. Velkou roli, díky níž je chalupa natolik půvabná, však hrají různobarevné textilie. Vévodí jim barva slunce a moře, čímž je výsledný efekt o to veselejší a hřejivější. Modrá barva však dostává prostor i mimo textilie a vedle výmalby a podlah se uplatňuje také na celé řadě vybavení.

Přečtěte si také

Chalupa s klasickým venkovským interiérem

Největší hrabství ve Velké Británii, Severní Yorkhsire, v sobě ukrývá nespočet půvabných historických budov. Jednou z nich je i nově zrekonstruovaná chalupa, která se rozkládá přímo v náruči zdejšího…

Romantické bydlení v přírodě

Bydlení v chalupě v Cornwallu je jako stvořené pro romantické duše. Všechny místnosti působí neskutečně hřejivým dojmem. Dávají na odiv původní trámové stropy či elegantní schodiště. To vše s důrazem pro citlivé spojení různorodých materiálů. Interiér i exteriér svádí k odpočinku a rozjímání nad krásou zdejšího prostředí, ať už k tomu poslouží venkovní vířivka či houpací síť. S výhledem do zahrady plné květů a lesních jahod se jedná o opravdu kouzelné útočiště, ze kterého čerpala inspiraci do svých románů dokonce i známá Rosamunde Pilcher.

Zdroj: FOTO © Unique Home Stays www.uniquehomestays.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Chata pro knihomola uprostřed lesa

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock