Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Víkendový dům uprostřed skotské přírody

Víkendový dům uprostřed skotské přírody

Okouzlující víkendový dům kombinuje místní architektonické prvky a půvab skandinávského stylu. Stojí uprostřed divoké a krásné skotské přírody, která je plná hor, vřesovišť, jezer a řek.

V roce 2017 se manželský pár rozhodl, že nastal čas, aby si pořídili dům, kam budou jezdit za klidem. Oba pracují v rušném zaměstnání jako obhájci a vidina nemovitosti pro relaxační účely započala jejich cestu. Věděli, že si svůj sen chtějí splnit na ostrově Skye. Jde o největší ostrov v souostroví Hebridy východně od Skotska. Nabízí strmé útesy, nekonečné pohledy, hory, jezera, fjordy, vodopády, romantické zátoky i bílé pláže. Během roku podnikali manželé mnoho výletů za účelem hledání nemovitosti k rekonstrukci, nebo pozemku na stavbu nového domu. Poloha byla nejdůležitejší, proto jim bylo jedno, jestli budou renovovat nebo stavět. Hlavně to muselo být na tom správném místě.

Uprostřed drsné krajiny

Jejich poslední cesta za rozhodnutím je vedla po nejvyšší silnici, pak klesání dolů z kopce a vítala je jedna zatáčka za druhou po strmých svazích. Po příjezdu věděli, že našli své dokonalé místo. Už na první pohled bylo jasné, že nemovitost bude vyžadovat hodně práce, ale díky lásce k místu to nebylo vůbec důležité. Hlavní inspirací hledali v původních hospodářských budovách rozmístěných po ostrově. Bylo pro majitele důležité, aby budova zapadala do krajiny a byla s ní v souladu. Interiér je čistě skandinávský a červená střecha zase odkazuje na tradičná chalupy.

Víkendový dům uprostřed skotské přírody

Přízemí domu je jeden velký prostor, lehce oddělený příčkou. V té je krb, který obě místnosti spojuje, ale zároveň je obývací pokoj od kuchyně s jídelnou pocitově rozdělený a každý si v nich najde své soukromí. Nepřehlédnutelná jsou velká okna s naprosto fantastickým výhledem do krajiny. Proto v rohu kuchyně vznikl i kávový koutek, kde je kulatý stolek a dvě křesílka na příjemné posezení a sledování panoramat. V přízemí je také rodinná koupelna s vířivou vanou.

První patro nabízí dvě prostorné ložnice, taktéž s neopakovatelnými výhledy na krajinu. Celý interiér je promyšlen a nese se v duchu skandinávského stylu. Bílou a černou barvu podtrhuje dubové dřevo, které je napříč všemi místnostmi. To je to, co dělá dům tak krásným. Byla zvolena jasně určená paleta barev, která ve výsledku tvoří harmonický koncept. Zajímavými doplňky jsou betonové výrobky. Na jídelním stole je kulatý betonový podnos a v domě najdeme i betonové police. Pocit útulna dodaly kožešiny a lněné textilie.

Zdroj: www.uniquehomestays.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Velká Bíteš

rekonstrukce a interiér bytu Dejvice

VÝBĚR ŠPIČKOVÝCH MATERIÁLŮ

TRENDY interiér rodinného domu

"Hygge styl" Šakvice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Jak na masivní dřevěné podlahy a podlahové topení?

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock