Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Půvabný letní dům propojený se zahradou

Půvabný letní dům propojený se zahradou

Ve Vajnorech, městské části Bratislavy, se nachází rekreační dům složený ze tří identických objemů. Působí jednoduše a lehce, a dává tak naplno vyniknout rozlehlé zahradě s bazénem. Úzce propojený s okolím představuje snové útočiště nejen během horkých letních dnů.

Lehoučké povlávající závěsy, nebesky modrá hladina, procházka po trávě a pohled do koruny ovocných stromů – taková je mozaika letního bydlení ve Vajnorech. Rekreační dům, který vznikl jako doplněk rodinného života, vděčí za svůj půvab Tomáši Tokarčíkovi a Aleši Šedivcovi, architektům z bratislavského ateliéru Totalstudio. Pohlcený velkou zahradou a doplněný o velkorysý vodní prvek je dokonalým příkladem bydlení čerpajícího maximum z letních krás slovenské krajiny.

Domov ze tří domů

Letní dům nazývaný jako "Trojka" se skládá ze tří za sebou řazených identických objemů, jejichž funkce na sebe plynule navazují. Do zahrady se otevírá pomocí zastřešené terasy, z níž je to pár krůčků k bazénu a řadám ovocných stromů.

Půvabný letní dům propojený se zahradou
Foto: Eva Benková

Z úchvatně zařízené terasy se vstupuje do obývací zóny, za níž se nachází uzavřená noční část. Tři domy tak tvoří jeden prostor. Dispoziční schéma je přitom docela jednoduché. Domem nevede žádná chodba, jednotlivé místnosti se napojují přímo z hlavního denního prostoru. Jeho funkci pak na sebe v letních měsících přejímá terasa. Co se týče noční části domu, v té se nacházejí tři ložnice a koupelna.

Příjemně vyhřáté bydlení

Pokud jde o materiály, na jednoduchou zděnou stavbu navazuje ocelová střešní konstrukce. Světlou omítku doplňují dřevěná okna, na střechu byl použit vlnitý plech.

Přečtěte si také

Dům v údolí

Rodinný dům stojící v Březí u Říčan jihovýchodně od Prahy lze charakterizovat velmi jednoduše. Moderní dům plný prosklených ploch, postavený na zdánlivě nevyužitelném pozemku v harmonii s okolní…

V případě terasy došlo k uplatnění vlnitého polykarbonátu. Pro regulování intenzity slunečního záření na terase a denní části domu bylo chytře zvoleno látkové stínění s reflexními hliníkovými pásky. Co se týče vytápění domu, k tomu slouží tepelné čerpadlo typu voda-vzduch. Rovnoměrnou distribuci tepla pak zajišťuje akumulační podlaha z broušeného betonu.  

Interiér domu je zařízen v duchu minimalismu. Naplno tak mohou vyniknout úchvatné výhledy do zahrady osvěžené bazénem. Sekundují jim četná umělecká díla rozesetá po jednotlivých místnostech domu, kvalitní nábytek a několik designových doplňků. Nad šedými a černými akcenty v interiéru dominuje bílá barva, která celému bydlení dodává opravdu snové vzezření.

Foto: Eva Benková
Zdroj: www.totalstudio.eu

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock