Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kontio Hogsara – moderní skandinávská chata s oblou střechou

Jedinečná chata s oblou střechou a prostornou terasou je postavena na pilotách
Jedinečná chata s oblou střechou a prostornou terasou je postavena na pilotách

Chata Kontio Högsåra je půvabnou dřevostavbou postavenou z lepených hranolů. Tuto nevšední chatu si majitelé nechali postavit na malebném ostrůvku v baltském moři.

Pro majitele se jejich chata stala útočištěm, kam si obklopeni chladnou vodou jezdí odpočinout a schovat se před hektickým světem. Majitelé krásné dřevostavby v místních chladných vodách plachtí a rybaří a obecně tráví svůj čas v přírodě. Večer se rodina ráda posadí na prostornou krytou terasu, kde si vychutnává pohledy na divokou vodní hladinu a západy slunce. Rodina majitelů je zvyklá terasu hojně využívat ke společnému stolování ráno i večer, ale v případě nepřízně počasí se s pocitem blaženosti uchylují do útulné a dřevem provoněné chaty.

KONTIO Högsåra

Skandinávská dřevěná chata KONTIO Högsåra perfektně zapadá do místní krajiny. Ve dnech, kdy ostrov bičuje déšť a vítr je příjemné usadit se v útulném teple chaty a pozorovat rozmary přírody skrze prosklenou přední stěnu, jenž je obrácena směrem k moři. Nezvyklým architektonickým prvkem tohoto dřevěného prázdninového bydlení je zaoblená konstrukce střechy. Tento jedinečný stavební prvek dodává pocit prostornosti a vzdušnosti a exteriéru dřevostavby na exkluzivitě.

Ve finské dřevostavbě samozřejmě nesmí chybět sauna. Sauna je zde na ostrově v chladných měsících hojně využívána. Přímo ze sauny můžete pozorovat mořskou hladinu, kde se vzápětí po vyhřátí odvážní a otužilí Finové s radostí ochlazují.

Foto: Kontio

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vánoční inspirace a dekorace

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock