Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Černě oděný víkendový dům u lesa

Černě oděný víkendový dům u lesa

V úchvatné majestátní krajině Vorarlberska, spolkové země Rakouska, se nachází působivý víkendový dům, který naprosto přirozeně vrůstá do svého okolí. Je důmyslně usazený na strmém jižním svahu a nabízí čarokrásné výhledy na Bregenzský les, jenž svým charakterem připomíná slovenské pohoří Malá Fatra.

Třípodlažní víkendový dům se pod taktovkou architekta Stefana Schweighofera oděl do černého dřeva. Jeho orientace a tvarové dispozice byly zvoleny s ohledem na okolní domy. Právě konstrukce z masivního dřeva umožňuje harmonické začlenění domu do souboru stávajících obydlí.

Dům splývající s krajinou

Víkendový dům stojí na základech původního domu z 80. let, z původní polohy je však o 1,5 m přesunut tak, aby vytvořil působivé betonové nádvoří s fontánou. Pozemek je přitom velký 1488 m2. K domu se lze dostat po sedmdesáti stupních přístupového schodiště. Černé obydlí je zakončeno sedlovou střechou, která se přizpůsobuje svahu i okolní krajině. Exteriér domu doplňují okenní otvory různých velikostí, jež v interiéru vytvářejí vybrané vizuální osy okolí. Jak díky zvoleným materiálům, tak s ohledem na důmyslné posazení do terénu dům příjemně splývá s okolní krajinou.

Černě oděný víkendový dům u lesa
Foto: Marc Lins

Uspořádání bydlení ve víkendovém domě

Interiér domu s celkovou obytnou plochou o velikosti 149,5 m2 sestává ze tří úrovní, které se přizpůsobují strmému terénu a vytvářejí trojrozměrný prostorový zážitek. V suterénu se nacházejí záměrně malé ložnice, které lákají k ničím nerušenému odpočinku. V přízemí je situován obývací prostor rozdělený do několika úrovní, které se otevírají směrem k venkovní terase a do údolí před domem. Velkorysé posuvné dveře v přízemí lze zcela otevřít, čímž se přilehlý les dostane vizuálně přímo do středu obývacího pokoje. O dokonalou atmosféru se stará černý krb situovaný uprostřed této místnosti. Prohřívá téměř celý dům a dodává mu na zajímavém charakteru. Jakoby průzračně pak vypadá poněkud netradičně řešený balkon, který vzdává hold minimalistickému stylu a návštěvníkům přináší bezpočet úchvatných výhledů do daleké krajiny.

Přečtěte si také

Dřevostavba v rakouských horách

Přírodní materiály jsou v popředí interiérového designu již několikátou sezónu, a tak se architekti ze studia Innauer Matt rozhodli v jednom ze svých projektů ukázat, jak by vypadal dům v čistě…

Světlý a útulný interiér

Zvenku je černý dům osvěžen bílými betonovými základy a také zástupy jasně zelených stromů. Uvnitř jej zútulňují světlé odstíny dřeva a řada velkorysých výhledů do čarokrásné horské krajiny. Interiér je příjemně světlý a prostorný, proto si může dovolit i několik dramatických černých akcentů. Stěžejní roli zde hraje striktní minimalistický styl, díky němuž působí celé bydlení neobyčejně vzdušným dojmem. Naplno tak mohou vyniknout vysoce kvalitní použité materiály. Uvnitř domu se přitom nachází jen to, co je opravdu zapotřebí.

V blízkosti Bregenzského lesa vznikl úchvatný víkendový dům, jehož krása spočívá v důmyslném zasazení do přírody. Nesnaží se šokovat, ale naprosto přirozeně splynout s okolní zástavbou i dechberoucí krajinou. Těm, kteří jej navštíví, poskytuje jen to nejnutnější, a přesto je dokonale útulný. Prostřednictvím minimalistického stylu ukazuje, že k plnohodnotnému životu není zapotřebí nic víc a že to nejdůležitější se stejně odehrává tam venku, v krajině, která dává vzniknout nezapomenutelným zážitkům…

Foto: Marc Lins
Zdroj: https://www.hof437.eu/stefan/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock