Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Chata na víkendy

Chata na víkendy

Každý z nás si občas přeje utéct každodennímu životu a hodit běžné starosti za hlavu a jen tak relaxovat. Místo, které je stvořeno k lenošení a odpočinku si dnes ukážeme. Řeč je o víkendové chatě plné masivního dřeva a přírodních materiálů. Můžeme si z něj vzít inspiraci a vnést kousek její atmosféry i k nám, do našich domovů.

Chata bez dřeva? To by nešlo

Asi nikdo z nás si nedokáže představit chatu, ve které by nebylo dřevo, ať už v jakékoliv podobě. Každá země, dokonce i kraj, nebo lokalita má své typické odlišnosti, co se stavění chat týče. Všechny ale mají jeden společný prvek, a tím je dřevo.

Chata, o které je dnes řeč, se nachází až za oceánem, v místě zvaném Muskoka, v Kanadě. Přesto, že se jedná o kanadskou chatu, od těch českých se zas tak výrazně neliší. Dřevěná konstrukce stavby, masivní obložení, dekorace z trofejí lesní zvěře, nebo oblíbené používání kovaných prvků. To vše se běžně používá i u nás. Mírně odlišný je možná pouze odvážnější styl kombinací a vnesení vzorů a barev do interiéru.

Velké dveře ze staré stodoly

Dominantní záležitostí jsou v této chatě velké posuvné dveře, na míru zhotovené do připraveného prostoru. Původně byly tyto dveře součástí, již zchátralé, stodoly. Dveře jsou zavěšené na kovaných kolejnicích a posuvné do stran. Dveře oddělují jednotlivé místnosti mezi sebou a současně umožňují propojovat pokoje přirozeně, bez nutnosti nevzhledně otevřených klasických křídel.

Chata je rozdělena na ložnici, koupelnu a obývací pokoj. V  obývacím pokoji mohou hosté zasednout na pohovku, nebo do křesel a sledovat televizi, nebo se mohou zahřát u klasických kamen. Zvláštností jsou dveře vedoucí navenek, přímo ze sprchy. Hosté si tak mohou užít sprchu přímo v přírodě.

Velmi příjemně v interiéru působí akcenty žluté barvy a hra s tvary zrcadel. Samozřejmostí je použití přírodních materiálů, které by v chatě neměly chybět. Útulná atmosféra místem přímo rezonuje a vybízí k odpočinku. A co na chatu říkáte vy? 

Štítky: chata / chalupa
Chata na víkendy
Chata na víkendy
Chata na víkendy
Chata na víkendy
Chata na víkendy
Chata na víkendy
Chata na víkendy
Chata na víkendy
Zdroj: rebarn.ca

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock