Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kouzelný dům ve velšské vesnici

Kouzelný dům ve velšské vesnici

Tentokrát si prohlédneme opravdu kouzelně zařízené bydlení ve vesnici Libanus ve Walesu, které se rozkládá poblíž Národního parku Brecon Beacons. Společně tak nahlédneme do překrásné venkovské rezidence, která byla navržena roku 2017 společností Unique Home Stays.

Přitažlivý venkovský styl interiéru

Interiér tohoto velšského domu vyzdvihuje kouzlo venkova a činí tak v koncipování jednotlivých pokojů, charakteru každého doplňku i v tom nejmenším estetickém detailu. Všudypřítomný venkovský styl tak zde zvýrazňují především přiznané trámy ve světlé barvě dřeva, tradiční okna s dřevěnými rámy stejné barvy, dřevěné komody, stoly a skříňky, historické židle, ale také tak půvabně a hojně užité textilie těch nejpříjemnějších vzorů a barev. Útulnost celého interiéru tak pomáhají zajistit romanticky vyvedené závěsy padající mnohdy až na zem z elegantních dřevěných garnyží a s nimi často sladěné ložní prádlo.

Všudypřítomné romantické prvky

V tomto nadmíru útulném interiéru jsou s nejvyšším smyslem pro estetiku použity všechny možné prvky, které zde umí navodit romantickou atmosféru. Ta na nás dýchne už z prosklené zimní zahrady, která zároveň slouží jako obývací pokoj. Jeho střed tvoří vysoce komfortní sedací souprava pokrytá hebkou dekou a doplněná o polštářky, a tak se zdejším majitelům naskýtá skvělé místo k odpočinku u blízkého krbu. Útulný ráz dodává této místnosti i originální konferenční stolek, který působí moderně a vzdušně. Vzdušný je také celý pokoj, do kterého díky prosklené konstrukci doléhá světlo ze zahrady.

V podobném duchu, ve kterém útulnost funguje na maximum, je pojatý i samostatný obývací pokoj, jehož centrem je opět maximálně pohodlná sedací souprava s úctyhodným počtem polštářků. Světle modrá barva pohovky zde příjemně koresponduje s tmavším odstínem modré barvy závěsů. Přiznané trámy a dřevěné okenní rámy i tady dodávají místnosti historizující punc. Celý interiér pak zjemňují přítomné bíle kvetoucí hrnkové i řezané květiny.

Kouzelný dům ve velšské vesnici

Také další z pokojů je příjemnou historickou lahůdkou. Vévodí mu kamna s typicky zeleným kachlovým pozadím, vysoce komfortní křeslo ze starých časů, ale v novém kabátě, a také elegantní stolek se židlí ve výjimečně tmavém dřevě.

Kuchyň je napůl ve venkovském a napůl v moderním stylu. Dřevěné prvky se zde umně mísí s kovovými, čímž vzniká příjemný osobitý styl. Hravost a originalita je patrná i v případě koupelny. Vyvýšený vstup dodává tomuto intimnímu prostoru na malebnosti, která vyniká díky použití starorůžového nátěru jak na samotných dveřích, tak na obložení kolem vany. Vyjma klasického koupání v této vaně je pak možné dopřát si koupel i v rustikálně vyhlížejícím bazénku těsně u domu.

Domov, který oslavuje detail

Krása tohoto domova spočívá především v tom, že má smysl pro barvy a jejich ladění. Jeho majitelé si přitom umně dokázali pohrát s jednotlivými romantickými a historizujícími prvky v jednotlivých místnostech. Celek tak vzdává hold venkovským textiliím, dřevu ve vší své skromnosti a eleganci, ale také malovaným obrázkům, polštářům s výšivkou, venkovským lampám, romantickým závěsům, vlněným dekám a hřejivé kráse sálajícího krbu.

Zdroj: uniquehomestays.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock