Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Barevná chalupa pro velkou rodinu

Barevná chalupa pro velkou rodinu

Dům na klíč, který ale musel projít rozsáhlou vnitřní rekonstrukcí, aby splnil požadavky velké rodiny. Dostatek vlastních pokojů a zároveň velké společné prostory. Dům s důrazem na dřevo a moderní venkovský styl vám vezme dech.

Maryla a Aleksander koupili dům na klíč. Bohužel, zatímco okouzlující exteriér byl podle představ, interiér už tak atraktivní nebyl. Majitelům bylo jasné, že současný stav jejich domova bude muset dostat pořádnou dávku rekonstrukce. A že se bouralo a stavělo pořádně. 
Zvenku dům působí dojmem, jako kdyby stále hořelo v krbu, v troubě se právě dopeklo kuře, čerstvě upečený chléb voní jídelnou a zahrada je provoněná právě vypraným prádlem. Dům o kterém sníte, když máte velkou rodinu a svůj život chcete prožívat společně. Slavit svátky, trávit spolu prázdniny, společně vařit a každý den spěchat domů z práce, abyste byli všichni zase pohromadě. Dům, kde můžou být všichni spolu, ale i každý sám.

Design pro rodinu

Dům musel splňovat dva hlavní předpoklady. Společné prostory musí být velké, ale také útulné. Vše by mělo být přístupné a jednoduché, aby to ulehčilo práci s uklízením tak velké plochy. Interiér musí být takový, který vypadá dobře i za provozu domácnosti, ne pouze uklizený pro fotografy.
Druhým předpokladem jsou pohodlné soukromé prostory. Je důležité, aby každý měl svůj vlastní koutek a místo, kde bude sám. Když máte prostor jen pro sebe, rádi se zase vracíte k ostatním členům rodiny. Dům byl dostatečně velký na rozdělení do velikostních zón. Malá kuchyně byla přesunuta do místnosti, které vede přímo do zahrady a na terasu. Od jara do podzimu jsou je na terase sedací nábytek, stoly, proto je s terasou zacházeno jako s další místností, která patří do interiéru domu. Je to místo setkávání, radosti, vaření, pečení, sledování a naslouchání zahradě. 

Barevná chalupa pro velkou rodinu

Žít ve svém domě

V zahradě musel mít pán domu pevné místo na grilování a paní domu malou zeleninovou zahradu. V kuchyni, kde majitelé i jejich děti rádi tráví čas, je také místo na pohovku, ze které můžete současně vidět: krb v obývacím pokoji, zahradu, terasu a osobu pracující za kuchyňským ostrúvkem.
Jedná se o nezbytnou součást domu a zároveň příběh eho majitelů. Do kuchyně vedou dva vchody: první ze vstupních dveří, z prostorné haly propojené s jídelnou a obývacím pokojem se můžete v kuchyni rychle občerstvit. Druhé vám umožní rychlý přesun do jídelny, která je kombinována s útulným obývacím pokojem. Pro rodinu byl navržen velký, pevný stůl, který dává pocit stability. Pozadí stolu jsou příborníky s porcelánem, na které je radost se dívat. Mezi nimi je okno s výhledem do zahrady a bufet, kam můžete odložit to, co již nechcete na jídelním stole. Pod schody, hned za stolem, je komoda, která také tvoří předěl s horním podlažím. Je to místo pro stolní hry, ubrousky, ubrusy a svíčky.

Přečtěte si také

Prosklená chata na Islandu pro milovníky polární záře

Jestli se chystáte na Island a chcete vyzkoušet opravdu nezapomenutelné ubytování, které vám poskytne panoramatický výhled na hory i polární záři přímo z vašeho lože, pak vyzkoušejte stylovou…

Místo pro masivní schodiště

Původní schodiště bylo malé a klaustrofobní. Bylo nutné vybourat kus stropu, aby se tam vešlo plánované masivní dubové schodiště. V prvním patře je menší kuchyň/bar s kinem a kulečníkem. Právě zde se rodina schází po večeři na sklenku vína a soutěží o titul vůdce smečky.

Obývací pokoj má vše, co potřebujete: dvě rohové pohovky a pohodlné křeslo. Tyto pohovky jsou záludné. Jakmile se posadíte, už se vám nebude chtít vstát. Z pohovek je částečně vidět kuchyň, krb, stůl a část ložnice, jejíž zeď v prvním patře je částečně prosklená. V rohu je místo pro vánoční stromeček, který majitelé krásně zdobí místními slaměnými ozdobami a stužkami.

Zdroj: www.martasikorska.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock